Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Putin: Kabardin-Balkar'da eli silahlı herkesi vurun

  MOSKOVA(AA)
  13 Ekim 2005 - 16:40Son Güncelleme : 13 Ekim 2005 - 16:40

  Rus haber ajansı RIA Novosti, Nalçik'teki olayları Rus televizyonlarından öğrenen Putin'in, yaptığı açıklamada, “Güvenlik güçleri kenti kuşatsın. Nalçik'ten tek bir terörist bile çıkmamalı. Güvenlik güçlerine emir veriyorum. Eli silahlı kimi görürlerse sorgusuz sualsiz imha etsinler” dediğini bildirdi.

  Rusya İçişleri Bakan Yardımcısı Aleksander Çekalin'den kentteki son durum hakkında bilgi alan Putin, Çekalin'in Nalçik'te kontrolün federal güçlerin eline geçtiğini söylemesi üzerine, “Bende biraz daha farklı bilgi var. Üçüncü karakol binasında çatışmalar sürüyormuş. Birkaç kişi de rehin alınmış” dedi.

  Çekalin, bunun üzerine, “Evet, söylediğiniz doğru. Şehrin geneli bizim denetimimizde, ancak bazı noktalarda teröristlerin direnişiyle karşılaşıyoruz. Önümüzdeki bir saat içerisinde üçüncü karakol da kurtarılacak” diye konuştu.
  Putin'in saldırganların görüldüğü yerde imha edilmesi yönündeki sert çıkışı üzerine bölgeye sevk edilen askeri birliklerin yardımıyla kentin çevresindeki ablukanın daha da sıkılaştırıldığı bildiriliyor.

  Nalçik'te güvenlik güçlerinin başlattığı operasyona “Kale Operasyonu” adı verildi.
  Bu arada, Putin'in Kuzey Kafkasya Temsilcisi Dimitri Kozak'ın öğlen saatlerinde Nalçik'e hareket ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı