Dünya Haberleri

  Putin’in kaplanı oldu

  Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
  11.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in labrador köpeği Koni’ye kardeş olarak iki aylık Sibirya-Usuriysk cinsi kaplan yavrusu geldi.

  Geçenlerde kutladığı 56. doğum gününde hediye edilen kaplan yavrusunu önceki akşam Rus medyasına tanıtan Putin, hayatı boyunca böyle ilginç bir hediye almadığını itiraf etti. Putin’in evine davet edilen gazeteciler, neden çağırıldıklarını bilmiyordu. Herkes toplanınca Rusya Başbakanı büyük bir sepetle birlikte sahneye çıktı. Daha kapıdan gazetecileri uyaran Putin, "Özellikle kadın gazetecilere sesleniyorum. Doğum günü hediyemi görünce sakın ha çığlık atmayın" dedi. Sepetin içinde dişi kaplan yavrusu yatıyordu. Kalabalıktan ve patlayan flaşlardan ilk önce huzursuz olan yavru kaplan daha sonra duruma alışarak poz vermeye bile başladı. Putin, "Hediye çok ilginç ancak uzun süre evimizde kalamayacağını ben de gayet iyi biliyorum. Veterinerlere göre iki ay süremiz var. Ondan sonra yavru kaplanı Moskova hayvanat bahçesine yerleştirmek zorunda kalacağız" dedi. Yavru kaplana daha isim koymadıklarını da söyleyen Putin’in gazetecilerle birlikte isim arayışı da sonuç vermedi.

  Kadirov’un hediyesi mi

  Putin, kaplan yavrusunun kim tarafından hediye edildiği sorusunu yanıtlamadı. Bu sırada iki gazetecinin, "Evinde kaplan besleyen tek bir kişi tanıyoruz, Çeçen lider Ramzan Kadirov. Onun hediyesi olabilir" diye fısıldaştıkları duyuldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı