Dünya Haberleri

  Putin, 4 yıl 8 ay sonra yeniden Ankara'da

  ANKA
  06.08.2009 - 12:25 | Son Güncelleme:

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin, büyük merak uyandıran bir çalışma ziyareti için Ankara’ya geldi. Böylece, Putin, Cumhurbaşkanı sıfatıyla Aralık 2004’de Türkiye’ye yaptığı ziyaretten 4 yıl 8 ay sonra yeniden Ankara’da ağırlanıyor.

  Vladimir Putin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuğu olarak günübirlik bir çalışma ziyareti için saat 10.55 Ankara’ya geldi. Putin, Esenboğa Havaalanında Ankara Vali Yardımcısı Fevzi Güneş ile Rus Büyükelçisi Vladimir İvanovski tarafından karşılandı.

  PUTİN ESENDOĞA HAVAALANINDA SICAKTAN ETKİLENDİ CEKETİNİ HEMEN ÇIKARTTI

  Karşılama sırasında, Esenboğa Havaalanında keskin nişancıların da görev yaptığı gözlendi. Putin, uçaktan indikten sonra, hava sıcaklığından etkilenerek ceketini hemen çıkarttı ve aprona giren kendisine tahsis edilen araca bindi.

  Esenboğa Havaalanından daha sonra ayrılan Vladimir Putin, ilk olarak Başbakanlık Resmi Konutunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme yapacak. Görüşmeler, Erdoğan’ın vereceği öğle yemeğinde devam edecek.

  Bunun ardından iki ülke arasında yeni Başbakanlık Binası'nda nükleer enerjinin barışçıl kullanımı alanındaki işbirliği dahil olmak üzere, çeşitli anlaşmalar imzalanacak. Erdoğan ve Putin de, burada ortak bir basın toplantısı düzenleyecek.

  Rusya Başbakanı Putin daha sonra Çankaya Köşkü’ne geçerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşme yapacak. Putin’in akşam saatlerinde Ankara’dan ayrılması bekleniyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı