Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pusu: 3 şehit 8 yaralı

  Hürriyet Haber
  07 Ağustos 2006 - 23:46Son Güncelleme : 07 Ağustos 2006 - 11:40

  Gümüşhane'nin Şiran İlçesi kırsalında, teröristlerin askeri araca ateş açması sonucu 1 astsubayla, 2 er şehit oldu, 8 asker de yaralandı.

  Dün operasyondan dönen jandarma komandoları taşıyan askeri araca, Şiran İlçesi’ne bağlı Yolbilen ve Ara köyleri yol ayrımında teröristlerce çapraz ateş açıldı. Açılan ateş sonucu devrilen araçta bulunan askerlerden Jandarma Astsubay Mürsel Can, Jandarma Er Hüseyin Özdemir ve Jandarma Er Özkan Vural şehit oldu. 8 asker de çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı askerlerin durumu ağır olan 2’si Erzincan Askeri Hastanesi’ne, diğerleri de Şiran Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şiran’da halk, yaralı askerlere kan vermek için Devlet Hastanesi’ne akın etti. Bölgeye sevkedilen güvenlik güçleri, geniş çaplı operasyon başlattı.

  TRENE SALDIRI

  Bingöl’ün Genç İlçesi ile Suveren istasyonu arasındaki raylara PKK’nın döşediği mayın dün saat 11.40’da iş treni patladı. Kazada, trende bulunan güvenlik görevlileri Murat Yerebasan, İbrahim Aktaş, Kemal Hıtay ve Ramazan Taş hafif yaralandı.

  Evlerine ateş düştü

  MERSİNLİ iki şehidin evine ateş düştü. Acı haberi eve gelen askerlerden öğrenen anne Sultan Vural sinir krizi geçirip gözyaşlarına boğuldu. Geçtiğimiz yıl eşi Durmuş Vural’ı kaybeden Sultan Vural fenalaşınca evde doktor kontrolüne alındı. Şehit Özdemir’in acı haberini, ağabeyi Hasan Özdemir televizyondan öğrendi. Baba Hıdır Özdemir, "Teskeresine 10 gün vardı. Benim canımı yaktılar, Allah da sizin canınızı yaksın" diyerek teröristlere lanet yağdırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı