Gündem Haberleri

  Püskürtülen PKK'lılar silahlarını bıraktı

  VAN (A.A)
  18.08.2006 - 12:46 | Son Güncelleme:

  Van'ın Muradiye ilçesi Emniyet Amirliğine saldırı hazırlığında olan teröristlerin olay yerinde, 1 roketatar, 1 roketatar mermisi, 1 motor ve sevk fişeği, 1 kaleşnikof tüfek, bu tüfeğe ait şarjör, 60 mermi, 1 tabanca, bu tabancaya ait 7 fişek, 2 eltelsizi ile çeşitli kıyafetler, sırt çantası ve 7 pil bıraktığı tespit edildi.

  Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Muradiye ilçesindeki Emniyet Amirliği binasına silahlı saldırı hazırlığında olan terör örgütü PKK üyelerinin, olay yerinde 1 roketatar, 1 roketatar mermisi, 1 motor ve sevk fişeği, 1 kaleşnikof tüfek, bu tüfeğe ait şarjör, 60 mermi, 1 tabanca, bu tabancaya ait 7 fişek, 2 el telsizi ile çeşitli kıyafetler, sırt çantası ve 7 pil bıraktığı bildirildi.

  Açıklamada, dün saat 23.10 sıralarında, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait resmi ekip otosunun devriye görevini ifa ettiği sırada, PKK-Kongra-Gel terör örgütü mensubu 3 kişiden şüphelenildiği ifade edilerek, şöyle denildi:

  “Polislerin, şahısların durumlarını kontrol etmek istemesi üzerine silahla karşılık verilmiştir. Çıkan çatışmada görevlilerimizden herhangi bir şekilde ölen ya da yaralanan olmamıştır. 3 terör örgütü mensubu ise gecenin karanlığından istifade ederek olay yerinden kaçmışlardır.”

  Güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı operasyon başlattığı kaydedilen açıklamada, olay mahallinde yapılan aramalarda 1 roketatar, 1 roketatar mermisi, 1 motor ve sevk fişeği, 1 kaleşnikof tüfek, bu tüfeğe ait 2 şarjör, 60 mermi, 1 tabanca, bu tabancaya ait 7 fişek, 2 el telsizi, çeşitli kıfyfetler, sırt çantası ve 7 pil bulunduğu belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı