Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Pusat"ın "Kont"u dövüş okulu açtı

Dünyacı ünlü savaş sanatları ustası Emin Boztepe, kendi adıyla kurduğu EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System) için Türkiye'de bir merkez okul açtı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gerçek hayattaki karakterini "Pusat" dizisinde "Kont", "Son Osmanlı" filminde "Guro" gibi iki karakterde canlandıran Emin Boztepe ülkemizde daha çok bu rolleriyle tanınıyor.

50'den fazla ülkede 600'ün üzerinde savaş sanatları okulu bulunan Emin Boztepe, kendi ülkesine büyük bir eğitim yatırımı yaptı. Hollywood'da bir çok dünya yıldızına Wing Tzun ve Escrima öğreten Boztepe, 2001 yılında kendi adıyla organizasyonunu kurdu.

Aradan geçen 10 yılda EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System) 50'den fazla ülkeye yayıldı. Emin Boztepe şimdi sabahtan akşama kadar savaş sanatlarının çalıştığı bir merkezi Türkiye'de açtı. Haftada 160 saat savaş sanatı çalışılacak EBMAS Başmerkez'de bir çok eğitmen görev alacak.

Dünyada sayıları az bulunan başmerkezlerden birtanesi şimdi İstanbul Tophane'de savaş sanatı öğrenmek isteyenleri bekliyor.

Emin Boztepe "Türkiye Başmerkezle ilgili projelerimiz daha da gelişecek. Kapımız herkese açık. İnternetten ise www.ebmas.com.tr adresinden bizi izleyebilirler" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz