ANKARA HABERLERİ

Pursaklar’ın Ticari Geleceği Masaya Yatırıldı

IHA
09 Ekim 2015 - 11:45Son Güncelleme : 09 Ekim 2015 - 11:46

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Pursaklar Kent Konseyi Güz dönemi Genel Kurulu’nda Pursaklar’ın Ticari Geleceği ve Vizyonu konusu enine boyuna tartışıldı. Siyaset, akademi ve iş dünyasından katılan temsilciler önemli açıklamalar yaptı. Başkan Çetin yaptığı konuşmada Pursaklar’a Ekim ayı içerisinde başlaması planlanan devlet hastanesinin müjdesini verdi.
Pursaklar Kent Konseyi Güz dönemi Genel Kurulu geniş bir katılımla Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kente Konseyi Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Barca, PUSİAD Başkanı Evser Aydemir, PURESDER Başkanı Kamil Akkuş ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, konseyin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek “Pursaklar’da bu tür kültürel faaliyetleri devam ettirerek ilçeye katkı sunacağız. Bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Selçuk Çetin’e teşekkür ediyorum” dedi.
Ankara’da Pursaklar’ın çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirten AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “Pursaklar en güçlü ve en hızlı dönüşüm yaşayan ilçe oldu. Ticaretin çok canlı olduğu bir ilçe haline geldi. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Pursaklar’ın seçimlerde metropol ilçeler arasında her zaman birinci olduğunu da ifade eden Emrullah İşler, 1 Kasım’da yeniden istikrarı sağlamak için destek istedi.
Kentlerin ticari geleceğini daha iyi değerlendirmek için çerçeve platformlara ihtiyaç olduğunu belirten Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara ise Kent Konseyi’nin bu anlamda önemli olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
ÇETİN: “DEVLET HASTANEMİZ HAYIRLI OLSUN”
Pursaklar’daki değişimi ve gelişimi anlatan Belediye Başkanı Selçuk Çetin, hemşehrilerine ilk önce, ihalesi tamamlanan ve ilçede yapımına başlanacak olan devlet hastanesinin müjdesini vererek konuşmasına başladı. İlçedeki ticari hareketliliğin son 10 yılda her geçen yıl daha da arttığını belirten Başkan Çetin, “Göreve geldiğimizde büyük risk alarak yeni imar planları hazırladık. Bu plan revizyonlarıyla ilçemiz çok güzel bir hale geldi. Ticari canlılık da oluştu. İlçedeki daire fiyatları 4-5 katına çıktı. Şimdi devlet hastanemiz de yapılacak, arsalar müteahhit firmaya tahsis edildi, bu ay içeresinde inşallah bismillah deyip başlayacağız, şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Pursaklar Ticari Geleceği ve Vizyonu üzerine konuşma yapan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barca, eğitim, araştırma, girişimcilik ve toplumsal sorumluluk faaliyetleri üzerinden üniversitenin bölgeye kazandıracağı ticari canlılığı anlattı. PUSİAD Başkanı Evser Aydemir ve PURESDER Başkanı Kamil Akkuş ise başında bulundukları kuruluşların ilçedeki ticari yapıya olan katkılarını ve yapmak istediklerini paylaştılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pursaklar’ın Ticari Geleceği Masaya Yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pursaklar’ın Ticari Geleceği Masaya Yatırıldı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı