Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Punk Rock'ın çılgın güzeli intihar etti

  Hürriyet Haber
  10.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.04.1998 - 00:01

  1980'li yılların ünlü punk rock topluluklarından The Plasmatics'in solisti Wendy O. Williams, Connecticut'ta evinin yakınlarındaki ormanlık arazide intihar etti. Tek kurşunla kendisini öldüren Wendy O. Williams, punk rock'ın en karizmatik ve en çılgın kadın şarkıcısı olarak tanınıyordu. 48 yaşındayken hayata veda eden Wendy O. Williams'ın cesedi, menajeri ve uzun süredir birlikte yaşadığı Rod Swenson tarafından bulundu.

  Şöhretinin zirvesindeyken yaptığı çılgın sahne şovlarıyla adından söz ettiren Wend O. Williams'ın elektrikli testereyle gitar parçalaması ve bir televizyon programı için otomobil patlatması hâlâ akıllarda. Seksi sahne kıyafetleriyle de hatırlanacak olan Williams, sahneye sadece gögüs uçlarını bantlayarak veya vücuduna tıraş köpüğü sürerek çıkmasıyla ün yapmıştı. Şöhretin ardından gelen sessiz dönemi taşıyamayan ve normal hayata uyum sağlayamayan Williams, 1991'den beri sakin bir üniversite kenti olan Stoors'da yaşıyordu. ‘‘New Hope for the Wretched’’, ‘‘Beyond the Valley of 1984’’ ve ‘‘Metal Priestess’’ gibi albümleriyle ün yapan Williams, 1985 yılında ‘‘En İyi Kadın rock Şarkıcı’’ dalında Grammy'ye aday olmuştu.

  1981 yılında bir konserde sevgilisiyle cinsel ilişki kurduğu için hakkında dava açılan Williams, bir kez sahnede soyunduğu için, bir kez de bir foto muhabiri dövdüğü için mahkemeye çıkmıştı. Yıllardır müzik çalışması yapmayan Williams, 1990'ların başından beri kendisini hayvanlara adamıştı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı