Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pullis'e Tuncay uyarısı

Tuncay’ın Stoke City’e transfer sürecinde yer alan Murat Kuş, Başkan Peter Coates’ın, basına yaptığı açıklamayla milli futbolcu konusunda teknik direktör Pullis’e uyarı verdiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Murat Kuş, intihar eden Alman kaleci Enke konusunda da çok önemli bir bilgi verdi.  

Kuş, “Enke’nin Türkiye’deyken Daum’a verdiği sırrı bilmediğini, ancak Alman file bekçisinin İstanbul ya da Türkiye’yle ilgili herhangi bir sorun yaşamadığını belirterek, “İstanbulspor mağlubiyetinin ardından üzerinde yoğun bir baskı hissetti ve bu baskının altından kalkamadı ve kolay olanı seçip, “Ben gitmek istemiyorum” dedi, ayrıldı” şeklinde konuştu.

ENKE, İSTANBUL’DA BASKININ ALTINDAN KALKAMADI

Enke’nin intiharına inanmak istemedim. Herkesi üzdüğü gibi beni de üzdü. Kendisiyle kısa süre de olsa, Fenerbahçe’deyken çalışmıştık.

Daum, Enke’yle İstanbul’da bir görüşme yapmıştı. O dönemde yapılan görüşmede Daum, Alman kalecinin kendisine bir sır verdiğini söyledi.  Daum, bu sırrı hiçbir zaman açıklamayacak.

Daum, Enke’nin ayrılma kararıyla ilgili kendisiyle bir görüşme yapmak istiyordu.

Biz kendisinin kaldığı otele gittik. Kısa bir görüşmeden sonra Daum’la baş başa görüşmek istediğini söyledi. Görüşme bittikten sonra, Daum, Enke’nin çok ciddi sıkıntıları olduğunu söyledi. Ben de “Nedir bu sıkıntı, çözemez miyiz?” dedim. Daum, “Hayır,  ben de saklı kalsın” dedi. Bu sırrı açıklayamayacağını söyleyince, ben de ısrar etmedim.

Ama şu kadarını söyleyebilirim, İstanbul’la ya da Fenerbahçe’yle ilgili bir sorun kesinlikle yoktu. Kendisi burada çok iyi karşılandı. Fenerbahçe, taraftarlar, bizler kendisine çok ilgi gösterdik. İstanbulspor mağlubiyetinin ardından üzerinde yoğun bir baskı hissetti ve bu baskının altından kalkamadı ve kolay olanı seçip, “Ben gitmek istemiyorum” dedi ve ayrıldı.

 STOKE CITY BAŞKANI TUNCAY İÇİN PULLIS’E UYARIDA BULUNDU

Tuncay, Almanya’da Hamit’le birlikte tatil yaptı.  Ortada ciddi bir sorun yok. Bana göre oyun içerisinde yaşanmış, olaylardan dolayı Tuncay üzüldü. Tuncay, şu anda kendini toparladı.  Orada da mutlu. Benim için önemli olan Stoke City başkanının açıklamasıdır.

Peter Coates, Tuncay’nın takım için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu altını çizdi ve konuşmasının sonunda da menajer (teknik direktör) Tony Pullis’in, en kısa zamanda, Tuncay’a 11’de en ideal yeri bulacağını söyledi.

Başkanın açıklamasını, teknik direktör Pullis’e yönelik bir mesaj olarak nitelendiriyorum. İnce bir ayar diyebiliriz. Tuncay, Stoke City adına kaybedilmemesi gereken bir oyuncu… Tuncay’a orada fazlasıyla seviyor ve sahipleniyorlar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler