« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Puanları telafi edeceğim"

Williams pilotu Pastor Maldonado, sezonun ilk bölümünde kaybettiği puanları, Ağustos tatilinin ardından telafi edeceğine inandığını dile getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mayıs ayında İspanya Grand Prix'deki zaferinden bu yana puan alamayan Williams pilotu, sezonun ikinci bölümünde, hızını puana çevirme sözü verdi.

Maldonado yaptığı açıklamada; "Daha önümüzde dokuz yarış var. Eski formumuzu kazanmak için zamanımız var. Sezonun ikinci yarısında, kaybettiğimiz puanları geri almak için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bir daha asla gerilemeyeceğim. Daha fazla puana, kendimizi geliştirmeye ve hatalarımızdan ders çıkarmaya ihtiyacımız var. Piste her çıkışımda, sürekli öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Benim yaklaşımım bu" dedi.

Barselona'dan sonra çeşitli sebeplerle puan alamadıklarını kaydeden Maldonado, sıralamalarda ise başarılı olduklarını ifade etti.

turkiyef1.com'un haberine göre; son dört yarışta Lewis Hamilton (Valensiya), Sergio Perez (Silverstone) ve Paul di Resta (Hungaroring) ile çarpışmasından dolayı yarış hakemlerinden ceza alan Maldonado bu konuda kendisine yöneltilen eleştirilerin dikkatini dağıtmadığını söyledi.

İspanya zaferinden dolayı aldığı takdirlerin ardından gelen eleştiri dalgasının işi üzerideki konsanstrasyonunu bozmasına müsaade etmediğini belirten Maldondao, "Bu konuda insanlardan güzel yorumlar beklemiyorum zaten" dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz