« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Puana da şükür

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Hiçbir Galatasaraylı dün akşamki maç için ‘‘Ne kadar şanssızdık. Hakem çok kötüydü. Rakip çok tekme attı’’ gibi abuk subuk laflar etmesin. Dün akşam, sarı kırmızılı ekip, harakiri yaptı.

Doksan dakikada Adanaspor'un 1.5 hücumu var. Bir tanesi gol oldu. Galatasaray göbekten delindi. Mehmet de nereye çıkacağını bilemedi. Top Altan'ın ayağından tıngır mıngır gol oldu. Hadi gol olabilir, ama bir de üstelik, daha yeni sakatlıktan kurtulmuş, yeni yeni forma giymeye başlayan Vedat sakatlandı, gitti. Doğrusu yazık oldu. Yenilen gole değil, Vedat'ın sakatlığına yazık oldu.

<ı>ADANA KAZANMALIYDI

Bir de ikinci 45 dakikada Atakan'ın gene Altan'a verdiği bir gollük pas var. Altan, topu ayağından açtı. Mehmet de gerekeni yapıp, topu tuttu. İşte, dünkü maçta 1 puan kapan Adanaspor'un rakip Galatasaray kalesinde yaptığı 1.5 hücum bu. Ancaaak, Adanaspor defansı Atakan'la, Krilov'la, Hayati ile, Bradariç'le ve Şenol'la ölümüne bir mücadele örneği verdiler. Tabii kaledeki Yavuz'la da.

Baktılar ki, Galatasaraylı futbolcular bir metreden, iki metreden topları auta atıyorlar, ‘‘bari biz direnelim’’ dediler. Arif kaçırdıkça, Emre kaçırdıkça, Okan kaçırdıkça, hele hele Tugay kaçırdıkça, K.Hakan topları arkadaşları yerine auta attıkça, bir de üstüne üstlük Hagi penaltıyı dışarıya atınca, tabii ki Adanaspor defansına bir güç geldi. Her geçen dakikada moralleri yükseldi. Ve az daha maçı kazanıyorlardı. Böylesine beceriksiz, penaltıyı dahi atamayan bir Galatasaray karşısında Adanaspor kazanmalıydı. En azından Galatasaray gibi bir ekibi, kendi sahasında, kendi seyircisi önünde yenme keyfini sürerek Adana'ya dönerdi.

Hakem Ali Uluyol, penaltıyı üçüncünde verdi. Arif'e yapıldı düdük yok, sonra bir Galatasaraylı futbolcu daha kendini yerde buldu, yine ‘‘devam’’ dedi. Emre çelmeyi yiyince artık yapacağı bir şeyi yoktu Uluyol'un. Penaltı noktasını göstermekten başka. Hagi de penaltıyı dışarıya atarsa, artık söyleyecek, yapacak, üzülecek bir taraf da kalmıyor. ‘‘Alınan 1 puana da şükür’’ demekten başka çare yok.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler