« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Puan kaybetme lüksü sona erdi

Kimi Raikkonen, dünya şampiyonluğu mücadelesinde rakiplerine karşı artık puan kaybetmek gibi bir lüksünün bulunmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Lotus pilotu, daha önce dört kez podyumun tepesine çıktığı Belçika Grand Prix'nin favori pilotları arasında yer alıyor.

Kendisini şampiyonluk mücadelesinin dışında görmeyen Raikkonen, bununla birlikte artık kaybedilecek puan olmadığının bilincinde.

Şampiyona lideri Fernando Alonso'nun 48 puan gerisinde bulunan Fin pilot, "Şu an şampiyonada beşinci sıradayım. Önümdeki rakiplerden daha fazla puan almayı amaçlıyorum. Öndekilerle farkın kapatılması hem benim için, hem de takım için daha iyi" ifadelerini kullandı.

Şu andan itibaren her yarışın çok önemli olduğunu vurgulayan Raikkonen, takımın tüm enerjisini ortaya koyduğunu belirterek, "Rakiplerimizi yenmemiz, her yarışta onlardan daha fazla puan almamız gerekiyor" dedi.

Spa-Francorchamps'daki etkileyici geçmişini, gelecek hafta için bir avantaj olarak görmediğini kaydeden Raikkonen, "Belçika Grand Prix'de genelde iyi sonuçlar elde ettim. Fakat daha önceki başarılar şu an için bana yardımcı olmuyor" diye konuştu.

"Spa'da dördüncü kez kazanmak harika olur" diyen Fin pilot, "Sezonun ilk bölümünde yarış kazanamadım. Ekstra puanlar her zaman güzeldir" dedi.

Lotus'un bu sezon bazı yarışlarda kazanma şansını iyi değerlendirememesine rağmen Raikkonen taıkmın bundan dolayı cesaretinin kırılmadığını aksine daha kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Raikkonen, "Her zaman kazanmaya çalışırız. Bazen buna çok yaklaşırsınız, ancak son adımı atamadığınız için hayal kırıklığı yaşarsınız. Bunun sebeplerini biliyoruz, sıralamalarda çok güzlü olamadık, bu da yarışta işimizi güçleştirdi" dedi.

Raikkonen ayrıca, "Elbette ikinci, üçüncü olmaktansa kazanmayı tercih ederiz ancak sezon uzun. Her yarışta kendimizi geliştiriyoruz. Kazanırsak harika olur, kazanamazsak çalışmaya devam ederiz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz