Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Puan değil kan kaybı

DAĞIN başındaki İstanbul Olimpik Eziyet Stadı için koyulan tüm engelleri aşıp gelenler, futbol umudu taşıyordu... En azından Trabzon’a uzak olmanın hasreti ile takımlarına yakınlaşabilmenin keyfini yaşama arzusundaydı binlerce İstanbullu Trabzonsporlu...

Çözümsüz yumak olmuş trafiğin, kapalı çıkmaz yolların aşılmasının tek sebebi, futbol değil elbette Trabzon sevdasıydı... Futbolun bittiğini, bu takımda belirleyici olanın yıldız yeteneği olduğunu çoktan öğrenmişlerdi... Yani Gökdeniz, Ceyhun, Yattara’nın yapacakları ile Umut’un atacakları sonucu belirleyecekti.

Hüseyin ile Ayman, kart cezalısıydı Kasımpaşa maçında.. Yerine Serkan ile Hasan, idare etti orta oyununu... Jabi hasta, Musa ile Ersen sakattı. Tomas ile Tolga Seyhan, altın makas kurbanı idi... Hani neredeyse yarısı yoktu Trabzon takımının... Hoş olsa, ne oluyordu ki... Sahada olanlar, halı saha maçının çime uyarlamasını yapıyordu... Konya maçına oranla belki biraz daha iyimserlik yaratacak görüntü vardı İstanbul Olimpik Eziyet Stadı’nda.. Karşısındaki rakibi, ilk 45 dakikanın otuzbirincisinde topla ceza alanına girebilmişti, bordo mavililer 2-3 gol şansını dışarı yollarken... İlk yarı tribünlerin gol hevesi kursağında kaldı...

Umut, ikinci yarıda idi...

Belki biraz futbol, birkaç gol görebilmekti umutları... Kasımpaşa kapandı; Trabzon da açma derdine düştü...

Ev sahibi takımın ceza alanındaki bir karambolde siyah beyazlı oyuncunun topa muhabbetle sarılışı, penaltıyı gerektirirdi ama hakem Bülent Yıldırım, "boşver" deyip geçti. Ferhat ile Ceyhun’u kenara alıp, yerlerine uzun zamandır bir kenarda unutulup, futbolu unutan Yusuf ve Ömer Rıza’yı sahaya göndererek sözüm ona hamle yaptı Ziya Doğan... Stoper Çağdaş’ı da son 7 dakikada "santrfor" olarak, yedekten sahaya yolladı. Nafile çabaydı, bu kez olmadı. Ne Gökdeniz’in vurduğu iğne deliğinden geçti, ne de Yattara’nın şutu defanstan sekip filelere gitti.

Dün akşam kurtarıcı yoktu Karadeniz ekibinde... O nedenle, iki puan daha kaybetti şampiyonluk adayı Trabzonspor...

Aslında puan değil, kan kaybetti... Uzun zamandır fark etmeden yaptığı gibi...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI