« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Puan 3 kazanç 5

Konyaspor’u 5-0 yenen Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu ile gerçek kimliğine kavuştu. Genç hocanın futbolcuları üzerindeki etkisi ve yönetim ile uyumu elde edilen başarıda büyük rol oynadı. Daha önce çok fazla ofsayta düştüğü için ağır eleştirilere uğrayan Burak Yılmaz da, Hamzaoğlu'nun saha içinde yaptığı yer değişikliği sayesinde 'kriz' haline dönüşen bu sorundan kurtuldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

DOĞRU teşhis ve takım ruhu, Galatasaray’ın çehresini kısa sürede değiştirdi. Prandelli sonrası Hamza Hamzaoğlu ile çıkışa geçen sarı kırmızılılar, 5-0’lık Konyaspor galibiyetiyle futbol anlamında bu sezonun zirvesini yaptı. Genç hocanın yönetim ile uyumu da bu başarıda etkili oldu.
Gelin, Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’da gerçekleştirdiği değişime hep birlikte bakalım...

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ COŞTURDU

HAMZAOĞLU, gelir gelmez sistem değişikliğine gitti. Orta sahayı 4 kişi ile kurdu. Çift forvette ısrarcı oldu. Prandelli ile 16 maçta 15 gol atan takım, Hamzaoğlu ile 4 maçta 12 gol kaydetti.
Terim’in gidişinin ardından 1.5 yıldır performansı tartışılan Selçuk İnan’ın görev yerini değiştiren Hamzaoğlu, savunmaya yakın oynayan kaptana ofansif görev verdi. Selçuk da eski günlerine dönmeye başladı. Hamza hoca ile 2 asist ve 2 gollük performans yakaladı.

KANATLAR ONARILDI, UÇUŞA GEÇİLDİ

ORTA saha ve forvet hattının dirençsiz kimliğini değiştirip, rakipleri yıldırdı. Bu bölgede 4 oyuncu ile set oyununa dönen Hamzaoğlu, Burak ve Umut ikilisi ile de ileride baskı kurup, goller buldu.
Kırık kanatları da tamir etti. Emre, Bruma, Yasin ve Hamit unutulmuştu. Bu dört ismi de kazandı. Emre’ye güvenerek, ısrarcı oldu. Takımda forma adaletini sağladı. Yedek de kalsalar oyuncuların mutsuzluğunu rafa kaldırdı. Yüzleri unutulan Bruma, Yasin ve Hamit’i takıma monte etti.

ROTASYON YOK, İDEAL 11 VAR

MANCİNİ ve Prandelli’nin rotasyon tutkusunu rafa kaldırdı. “İdeal 11” görüşünü benimsedi. Oyun sistemi konusunda ısrarcı oldu ve olmaya da devam edecek. Sürpriz kadrolara imza atmayıp, oyuncuların da güvenini kazandı. İyi olana
formayı verip kesmedi.
Defans hattını sürekli yanyana oynatarak süreklilik sağladı. Sabri, Semih, Chedjeo ve Telles dörtlüsünü bozmadı. Bundan sonraki haftalarda da bozacak gibi gözükmüyor. Savunma artık SOS vermiyor.

BURAK YILMAZ ARTIK BAMBAŞKA

BURAK çok sık ofsayta düşüyordu. Bu krize de set çekti. Ofansta sürekli yerini değiştirdiği milli golcüyü Umut’un arkasında kullanarak bu sorunu giderdi.
Galatasaray’lılığı ve Galatasaray’ı oyuncularına anlattı. Onlara babacan ve ağabey gibi yaklaşıp iyi bir aşı yaptı. Özetle özgüveni yeniden kazandırdı.
Bunları yaparken disiplini de elden bırakmadı. Hataya taviz vermezken buna örnek olarak Konyaspor maçı 3-0’ken bariz bir hataya imza atan Sabri’yi ciddi bir şekilde tepki gösterip uyardı.

YÖNETİM VE TEKNİK HEYET UYUMU

FLORYA’daki yalnızlığı da bitirdi. Yönetim ile kendisi ve ekibi büyük bir uyum içinde. Yönetim değişikliği ve Abdurrahim Albayrak’ın geri dönüşü, ardından kendisinin takımın başına getirilmesiyle Galatasaray’da her şey değişti.
Hamzaoğlu’nun dışında başarıdaki önemli faktörlerden biri de yönetimin istikrarlı ödeme planı ve uygulayacakları ödeme sistemini oyuncularla açıkça söylemesi. Futbolcuların yönetimsel anlamda karşılarında artık muhatap bulması da diğer sorunları rafa kaldırdı.


Burak’tan hemşehri tesellisi

KONYA’DA Burak, Konyaspor’da oynayan Antalyalı hemşehrisi Selim Ay’ı sahada teselli etti. Takımının 3. golünü atan Burak, Selim’e, “Sakın moralini bozma. Bu pozisyona takılırsan daha çok hata yaparsın” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz