« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ptt takımlarının kupa şanssızlığı

Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında sürpriz sonuçlar alındı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Ptt 1. Lig'den 3 takımın elendiği maçlarda en farklı galibiyeti Denizli Belediyespor aldı. Denizli ekibi, deplasmanda Uşak Belediyespor'u 10-1'lik skorla mağlup ederek üst tura yükseldi.

Bucaspor, Boluspor ve Denizlispor amatör ligde yer alan rakiplerine boyun eğerek kupadan elendi. Diğer Ptt 1. Lig takımlarından Manisaspor, Kayseri Şekerspor'u 3-1, Tavşanlı Linyitspor ise Muğlaspor'u 3-2 yenerek kupada tur atladı. 

Süper Lig takımları tam gaz

Kupada 2. tur mücadelerinde sahne alan Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, Trabzon Kanuni'yi 3-0 ve Sanica Boru Elazığspor, Ankara Demirspor 1-0 yenerek 3. tura yükseldi.

Maç tarihleri belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final ve final müsabakalarının dışındaki maçların tarihlerini belirledi.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, bu sezon “Türkiye Kupası Türkiye'yi kucaklıyor” sloganıyla düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. tur müsabakaları 30-31 Ekim ve 1 Kasım, 4. tur müsabakaları 27-28-29 Kasım, 5. tur müsabakaları da 11-12-13 Aralık'ta oynanacak.

Gruplarda ise 1. maçlar 18-19-20 Aralık 2012, 2. maçlar 12-13-14 Ocak 2013, 3. maçlar 15-16-17 Ocak 2013, 4. maçlar 22-23-24 Ocak 2013, 5. maçlar 29-30-31 Ocak 2013 ve son maçlar da 26-27-28 Şubat 2013 tarihleri arasından belirlenecek günlerde yapılacak.

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final ve final karşılaşmalarının tarihleri daha sonra açıklanacak.

İşte toplu sonuçlar

Mersin İdman Yurdu 3-0 Siirtspor
Adanaspor 2-1 Erzurum Büyükşehir Belediyespor
Göztepe 3-0 Gölcükspor
Alanyaspor 0-3 Yeni Malatyaspor
Anadolu Selçukluspor 1-2 Pendikspor
Ankara Demirspor 0-1 Sanica Boru Elazığspor
Arsinspor 4-2 Bucaspor
Bandırmaspor 1-0 Kilimli Belediyespor
Balıkesirspor 4-0 İskenderunspor 1967
Batman Petrolspor 2-1 Körfez Futbol
Boluspor 1-2 Yimpaş Yozgatspor
Çankırıspor 0-1 Nazilli Belediyespor
Çamlıdere Şekerspor 1-2 İstanbul Güngörenspor
Darıca Gençlerbirliği 1-0 Kırklarelispor
Denizlispor 1-1 Dardanelspor
Fethiyespor 5-0 Cizre Basraspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor 2-0 Keçiörengücü
İnegölspor 0-2 Giresunspor
İskenderun Demirçelikspor 2-3 Ofspor
Kahramanmaraşspor 1-2 Sakaryaspor
Karaman Belediyespor 1-2 Bozüyükspor
Kızılcahamamspor 1-0 Kütahyaspor
Polatlı BUGSAŞ Spor 2-1 Silivrispor
Tarsus İdmanyurdu 0-2 Sarıyer
Tepecikspor 3-0 Beylerbeyispor
Tokatspor 3-2 Hatayspor
Trabzon Kanuni 0-3 Sivasspor 
Turgutluspor 1-0 Belediye Bingölspor
Uşak Belediyespor 1-10 Denizli Belediyespor
Muğlaspor 2-3 Tavşanlı Linyitspor
Manisaspor 3-1 Kayseri Şekerspor
Eyüpspor 3-2 Ünyespor
Gaziosmanpaşaspor 0-1 Bayrampaşaspor


Bunları da Beğenebilirsiniz