ANKARA HABERLERİ

PTT’nin yeni kredisi önce personeline

Hürriyet Haber
28.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

PTT Genel Müdürü Osman Tural, kredi uygulamasına deneme amaçlı olarak önce personellerine vererek başladıklarını belirtti. Tural, “Emekliler ve çalışanlara da vereceğiz” dedi.

Hürriyet Haber

Kredi vermeye yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Tural, şunları söyledi:

“Kredi uygulamasına kendi personelimizle başladık. Önce personelde deneyelim dedik. İsteyen bankalarla işbirliğine giderek kredi veriyoruz. Emekliler ve çalışanlara da vereceğiz. Faiz oranlarımız bankalardan biraz daha düşük olabilir. Ayrıca bankalardan en önemli farkımız, bizim 4 bine yakın iş yerimiz var. Biz bu şekilde bankalara destek hizmeti veriyoruz. Tüm bankalar yaygın iş yeri ağına sahip PTT’ler üzerinden kredi verebilecek.”

Tural, yeni hizmete girecek PTTmatiklerden maaş ödemelerinin de yapılacağını ifade ederek, kurum olarak özellikle 65 yaş üzerindeki emeklilerin istemeleri halinde maaşlarını evlerinde teslim ettiklerini anımsattı.

Herkesle işbirliği

3 bin 961 PTT iş yerinde otomasyon sistemi bulunduğunu ve 37 bin 320 personelin görev yaptığını anlatan Tural, PTT’nin 144 kurumun 172 işlemini yaptığını belirterek, “Herkese açığız, isteyen herkesle işbirliği yaparız” dedi.
Tural, iş yerlerinin PTTBank konseptine dönüşümü için son 6 yılda 155 milyon TL harcadıklarını, kırsal kesimde memnuniyetinin artmasına önemli ölçüde etki ettiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde PTT’nin yeni kredisi önce personeline haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı