BİTLİS HABERLERİ

PTT’nin 175.kuruluş Yıldönümü

IHA
27.10.2015 - 09:47Son Güncelleme :

PTT'NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

IHA

Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 175. yıldönümü Bitlis’in Ahlat ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
PTT’nin 175’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ahlat İlçe PTT Müdürü Nihat Yılmaz, ilk olarak Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret etti. PTT Müdürü Nihat Yılmaz, Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu ile makamında bir süre sohbet ederek ziyaretini sonlandırdı.
Daha sonra çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya gelen Müdür Nihat Yılmaz, PTT’nin 175. yıldönümünü gururla kutladıklarını vurgulayarak, "PTT, Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisidir. Türk halkının ayrılmaz bir parçası haline gelen PTT olarak Ahlat halkına hizmet vermenin onurunu yaşıyoruz. 1840 yılında Postahane-i Amire olarak faaliyete başlayan ve her geçen gün kendini yenileyen ve çağa ayak uyduran PTT, her ilde olduğu gibi Ahlat ilçemizde de 175. yılımızı etkinliklerle kutladık" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden PTT’nin 175.kuruluş Yıldönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PTT’nin 175.kuruluş Yıldönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı