Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PTT binasını soydular

  Muharrem ÖNER/ÇARŞAMBA (Samsun), (DHA)
  18 Ağustos 2006 - 15:39Son Güncelleme : 18 Ağustos 2006 - 15:39

  Samsun'un Çarşamba İlçesi’ndeki merkez PTT binasına giren hırsızlar, açtıkları 3 çelik kasadaki paraları ve güvenlikçiye ait silahı alarak kayıplara karıştı.

  Çarşamba’nın Park Caddesi’ndeki Merkez PTT binası dün gece soyuldu. 4 katlı binanın zemin katındaki 3 çelik kasayı kilitini kırarak açan hırsızlar, 1000 YTL ve bir tabancayı alarak kaçtı. Sabah işe gelen memurlar tarafından farkedilen soygun polise bildirildi. Çarşamba PTT Şube Müdürü İbrahim Danacı, polise verdiği ifadesinde, hırsızlardan birinin merdiven altına saklanmış olabileceğini anlatarak, “Sonra da diğerlerini camı açarak içeri almış.

  Çünkü binanın dışında kapı veya pencereler zorlanmamış” dedi. Danacı, gündüz kasada bulunan 150 bin YTL’yi alarak Ziraat Bankası’ndan genel müdürlük hesabına yatırdığını da söyledi ve “Yoksa bu parada hırsızlar tarafından alınacaktı” dedi. Olay yerine gelen Samsun PTT Başmüdürü Birol Turgut ise, “Çok talihsiz bir olay yaşadık. Devletin malına büyük bir zarar vermişler. Ancak müdürümüzün dikkatli davranması büyük bir soygunun önüne geçmiş. Hırsızların en yakın zamanda yakalanacağını umut ediyoruz” dedi. Polis olay yerinde parmak izi araştırması yaparken, soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı