NİĞDE HABERLERİ

PTT 175’inci Kuruluş Yıldönümü Kutluyor

IHA
23.10.2015 - 15:37Son Güncelleme :

PTT'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Niğde Valisi Necmeddin Kılıç'a ziyaret düzenlendi.

IHA

Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) kuruluşunun 175’inci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
PTT Niğde Başmüdürü Ali Sevinç ve PTT Personeli 175’inci yıl dönümü münasebetiyle Niğde Valisi Necmeddin Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Başmüdür Sevinç Vali Kılıç’ın fotoğrafının bulunduğu kişisel pul, pul koleksiyonu ve PTT’nin saatini hediye etti.
PTT’nin verdiği hizmetleri hakkında bilgi veren PTT Niğde Başmüdürü Ali Sevinç, Türkiye’deki PTT’ler içiresinde hizmetlerin verimliliği ve işlem sayısına göre Türkiye’de ilk 10 içerisinde olduklarını söyledi.
Niğde Valisi Necmeddin Kılıç: “ 175 yıllık bir kuruluş dünyadaki devletlerin bir çoğu 175 yaşında değildir. Çok azı 175 yaşındadır. Yani PTT bu kadar eski ve köklü bir kurumdur. Benim yaşımdaki insanlar için PTT dediğiniz zaman farklı bir nostalji oluyor. Gençler için PTT çok fazla anlam ifade etmeye bilir. Onlar maillerle haberleşiyorlar. Bizim çocukluğumuzda postacı hayatın vazgeçilmesiydi. Postanın haftada ayda evimize getirdiği bir mektup bir kart filan çok önemliydi. Postacı bizim mahalleye girdiği zaman acaba kime gidiyor . evine gidene sanki özel bir şey olmuş gibi oluyordu” dedi.
Vali Kılıç: “Türkiye’deki PTT’nin güzel yanı şu oldu: “ zaman değişince tarihin çöplüğüne gitmeden kendisini kurtardı. Süratle banka kurdu, PTTcell kurdu. Yeni gelir kaynakları oluşturdu. PTT yeni alanlara girdiği için hem ayakta durmayı başardı hem de kar etmeye başladı. PTT’nin yıllara göre kayıtlarına bakarsanız son yıllarda PTT’nin karlarına patlamalar oluyor. O karda hazineye gidiyor. Her sene PTT hazineye daha çok gelir getiren bir kurum oldu. Eski binalarını yeniliyor, yüzünü yeniliyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden PTT 175’inci Kuruluş Yıldönümü Kutluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PTT 175’inci Kuruluş Yıldönümü Kutluyor haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı