Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PTT 165 yaşında

  Hürriyet Haber
  24.10.2005 - 13:37 | Son Güncelleme:

  PTT Genel Müdürlüğü'nün 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle PTT Bölge Başmüdürü Ali Yazıcıoğlu başkanlığındaki heyet Ankara Valisi Kemal Önal'ı makamında ziyaret etti.

  Ziyarete ilişkin açıklama yapan Önal, PTT'nin başarılı çalışmalarını izlediklerini belirterek, “PTT'nin tüm birimlerinde çalışanlar kurumları ile gurur duymalıdır” dedi.


  Posta teşkilatının Telekom'dan ayrılmasından sonra çabuk toparlandığını ifade eden Önal, PTT'nin kısa sürede büyük atılımlar gerçekleştirdiğini kaydetti.

  Coğrafi Bilgi İşlem Sistemi'nin henüz hazırlanamamasının, işlerin yoğunluğundan kaynaklandığına inandığını da belirten Önal, PTT çalışanlarına başarılar diledi.

  PTT Bölge Başmüdürü Ali Yazıcıoğlu ise Önal'a PTT'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. PTT'nin jeton satan merkez konumundan kurtulup, sadece Ankara'da 58 merkez ve 145 şube ile çağdaş bir banka görünümüne kavuştuğunu anlatan Yazıcıoğlu, vatandaşların kredi kartları ödemelerini de artık online PTT şubelerinden yapabildiğini hatırlattı.
  Yazıcıoğlu, 2006 yılında tamamlanması planlanan otomasyon projesi ile barkot uygulamasına geçileceğini söyledi. Söz konusu yeni uygulama ile her türlü gönderinin bilgisayar ve internet ortamında takibinin yapılabileceğini, kayıp olaylarının da en aza indirileceğini kaydeden Yazıcıoğlu daha sonra Vali Önal'a kuruluş yıldönümü anısına albüm verdi.
  Bunun üzerine Önal da küçükken pul biriktirdiğini belirterek, gençlere pul biriktirmelerini tavsiyesinde bulundu.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı