ERZURUM HABERLERİ

Ptso, Esnafa Ve Vatandaşa Aşure Dağıttı

IHA
26.10.2015 - 15:55Son Güncelleme :

PTSO, VATANDAŞA VE ESNAFA AŞURE DAĞITTI

IHA

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Muharrem ayı dolayısı ile esnaf ve vatandaşa yaklaşık bin kişiye aşure dağıttı.
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı dolayısıyla esnafa ve vatandaşlara kapı kapı dolaşarak aşure dağıttı.
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Ayrancı, “ Muharrem ayı İslam tarihinde pek çok güzel hadisenin yaşandığı ay olması hasebi ile biz Müslümanlar bu ayı layıkı ile geçirmeli ve efendimize yakışır ümmet olma adına her türlü hayır ve hasenata öncülük etmeliyiz. Muharrem ayında islam tarihinde pek çok peygambere kurtuluş yaşatan Yüce Rabbimiz Efendimizin güzide torunlarının Ehl-i Beytinin de şahadetini takdir etmiştir. Muharrem ayının 10. gününde yaşanan Kerbela olayını bir kez daha hatırlıyor ve Kerbela şehitlerini rahmetle anıyoruz diyen Oda başkanı Hikmet Ayrancı, Umarım bizler için de bu muharrem ayı günlerinde bu aşure günlerinde tüm zorluklardan kurtulup, huzura ereceğimiz günlerin başlangıcı, savaşların biteceği günler olur.”dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ptso, Esnafa Ve Vatandaşa Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ptso, Esnafa Ve Vatandaşa Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı