« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Psikolojik destek alacağız

Terim, seyircisiz maçlara oyuncularını motive etmek için, İstanbul Üniversitesi’nden 2 profesörle temas halinde olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, seyircisiz oynayacakları 3 maç öncesi profesörlerden psikolojik destek alacaklarını açıkladı. Terim, Polat Otel’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: "İstanbul Üniversitesi ile temas halindeyiz. İki tane davranış bilimci akademik kökenli profesörümüzle toplantı yapacağız. Onlardan psikolojik destek alacağız.

Ergün Penbe’yi sol ayağını iyi kullanan bir oyuncu olduğu için tercih ettik. Ergün’ün son 16 yılına bakmamız lazım. Malik Fathi’yi ben de yeni duydum. Almanya’yı tercih etmiş. Yoksa kaybetmek istemezdik.

3 puan alalım eleştiriye razıyım

Malta maçının hakemi değişmiş. Açıklanan hakem, İsviçre maçımızın 4.hakemiydi. Söylenecek bir şey yok. Demek ki, UEFA bunu uygun gördü.

Hedefimiz hep kazanmak. 3 puan alalım, hep tenkit edilelim. Ona razıyım. Malta maçında gerekirse A, B ve C planlarını kazanma adına uygulayacağız. 2 Eylül’de Macaristan’a gideceğim. Oğuz Çetin Malta’ya, Metin Tekin Moldova’ya gidececek. Böylece 3 maçı da izleyeceğiz. İlk 11 aşağı yukarı kafamda şekillendi. Gruptan çıkmak için puan hesabı yapmıyoruz. Zaten matematiğimiz hep zayıf." Bu arada sakatlığı nedeniyle Gökhan Ünal kadrodan çıkarıldı.

Cüneyt Çakır yeni kuralları anlattı

AY yıldızlıların dün sabahki idmanında sürpriz bir konuğu vardı. FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır, teknik direktör Fatih Terim’in daveti üzerine Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gelen Çakır, idman öncesi millilere, değişen oyun kuralları hakkında bilgiler verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz