Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Psikolog Tülay Gülen’in intiharında sır perdesi aralandı

  Hürriyet Haber
  16 Nisan 2016 - 07:47Son Güncelleme : 16 Nisan 2016 - 07:51

  İstanbul Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde 10 Nisan günü 2’nci kattan atlayarak intihar eden Uzman Psikolog Tülay Gülen’in yıllar sonra evlatlık verildiğini öğrenince gerçek ailesini bulduğu ve ailesinin kendisinden devamlı para istemesi üzerine de bunalıma girdiği iddia edildi.

  Gülen’in amcasının oğlu Metin Gülen, Habertürk Gazetesi'nden Kurthan Demir'e konuştu. Büyük acı yaşadıklarını söyleyen Gülen, “Tülay doğumuyla birlikte daha hastanedeyken yasal olarak evlat edinildi. Amcamlar kendi çocukları olmadığı için onu evlat edinmişler. Tülay’ı evlatlık veren biyolojik ailesini tanımıyoruz. Onlarla hiçbir şekilde iletişimimiz olmadı’’ dedi.

  ‘KONU AÇILMIŞTI’

  “Ben Tülay’ın evlatlık olduğunu öğrenip öğrenmediğini bilmiyorum, öğrendiyse bile bunu bize söylemedi” diyen Gülen, şöyle konuştu:
  “Bir-iki sefer böyle konu açılmıştı o zaman da biz ona ‘Sen bizim evladımızsın, başka bir ailen yok’ demiştik. Evlatlık olduğunu ona hiçbir zaman hissettirmemeye uğraştık. Bizim ailemiz birbirine çok yakın. Tülay benim öz ablamdan farklı değildi. Biz onu el bebek gül bebek büyüttük.’’

  Tülay’ın en son telefonda annesi ile konuştuğunu söyleyen Gülen, şunları kaydetti:
  ‘‘Tülay, en son annesi ile intihar etmeden 1 saat önce konuşmuş. Annesine sabah saatlerinde 6 hastaya baktığını, keyifsiz olduğunu, öğleden sonra 1 hastaya daha bakacağını söylemiş.”

  Tülay’ın biyolojik ailesinin Balıkesir’de yaşadığı ve evlatlık olduğunun ortaya çıkmasının ardından kızlarından sürekli para istedikleri yönünde çıkan haberleri de eleştiren Gülen, ‘‘Biz Balıkesir’de, Tülay İstanbul’da yaşıyordu. Babasını da 5 yıl önce kanserden kaybetmişti. Tülay, ‘Biyolojik ailesini buldu onun üzerine bunalıma girip intihar etti’ şeklindeki haberler yalan. Ben öyle bir durum olduğuna inanmıyorum. Ailesi onu bulsa bana söylerdi” dedi.

  Tülay Gülen’in 2 ay önce iş bulduğunu söyleyen Metin Gülen, çalıştığı özel hastanede haziran ayında kadroya alınacağını söylemişler çok sevinmişti” dedi.
  Polis ekipleri Tülay Gülen’in Bostancı’daki evinde ailesi ile birlikte incelemelerde bulundu. Yapılan araştırmada herhangi bir intihar notuna rastlanmadı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı