MERSİN HABERLERİ

Psikolog sayesinde 10 yıl sonra ailesine kavuştu

AA / Selahattin Özbozkurt
26.02.2016 - 12:15Son Güncelleme :

- Psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce Adana'da ailesi tarafından yatırıldığı hastaneden kaçtıktan sonra bir daha haber alınamayan 37 yaşındaki Memiş Nergele, kaldığı bakım merkezindeki psikoloğun girişimleriyle Mersin'in Tarsus ilçesinde yakınlarına kavuştu- Anne Nergele: - "Yıllar boyu oğlumun ölü ya da diri haberini alma umuduyla yaşadım. 10 yıl boyunca ne çektiğimizi bir Allah bir de biz biliriz. Oğlumun giysilerinden bir parçasına bile razıydım"

AA / Selahattin Özbozkurt

MERSİN (AA) - Kahramanmaraş'ta yaşayan ve psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce ailesi tarafından yatırıldığı hastaneden kaçan 37 yaşındaki Memiş Nergele, Mersin'in Tarsus ilçesinde kaldığı bakım merkezindeki psikolog sayesinde ailesine kavuştu.

Pazarcık ilçesinde yaşayan Nergele ailesi, psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce 27 yaşındaki oğulları Memiş Nergele'yi Adana Kurttepe Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırdı.

Tedavisi sürerken hastaneden ayrılan Nergele'den bir daha haber alınamadı. Üç yıl önce Mersin Devlet Hastanesi önünde emniyet ekiplerince bulunan ve konuşmadığı için kimliği belirlenemeyen Nergele, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Ekipler Nergele'yi Tarsus'taki Özel Arsoy Engelli Bakım Merkezi'ne yerleştirdi.

Bakım merkezinin kurucusu Rahmi Soydan, hiç konuşmayan ve adı dahi bilinmeyen Nergele'ye nüfus cüzdanı çıkarmak için Tarsus Nüfus Müdürlüğüne başvurdu.

Gencin kimliğiyle ilgili araştırmalar sürerken, merkezde görev yapan psikolog Fırat Aşkın'ın konuştuğu Nergele, bir kağıdın üzerine "Memiş Pazarcık" yazdı.

İlk defa bir kağıda yazı yazdığı görülen Nergele'nin ailesini araştıran psikolog Aşkın, kendisinin de Pazarcıklı olması nedeniyle yakınlarına haber vererek "Memiş" isimli bir kişiyi arayan birilerinin olup olmadığını sordu. Aşkın, ulaştığı Nergele'nin ailesini Tarsus'a davet etti.

10 yıl önce kaybettikleri çocuklarını görmeye gelen aile, gözyaşları içinde Nergele'ye kavuşmanın sevincini yaşadı.

- "Oğlumun giysilerinden bir parçasına bile razıydım"

Anne Elif Nergele, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 yıl önce kaybettiği oğluyla bir gün mutlaka karşılaşacağını bildiğini ve umudunu hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Oğlunun geleceği düşüncesiyle evinin kapısını dahi hiç kapatmadığını anlatan Nergele, "Yıllar boyu oğlumun ölü ya da diri haberini alma umuduyla yaşadım. 10 yıl boyunca ne çektiğimizi bir Allah bir de biz biliriz. Oğlumun giysilerinden bir parçasına bile razıydım. Yeter ki onun kokusunu hissetseydim bu bana yeterdi. Şimdi çok şükür oğluma kavuştum" diye konuştu.

Ağabeyi Tevfik Nergele ise çok mutlu olduklarını, kardeşini 10 yıl sonra karşısında görünce duygulandığını anlattı.

Bakım Merkezi Sahibi Rahmi Soydan da merkezlerinde kalan Memiş Nergele'nin ailesine kavuşmasını çok istediklerini ve onun için araştırma yaptıklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Psikolog sayesinde 10 yıl sonra ailesine kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Psikolog sayesinde 10 yıl sonra ailesine kavuştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı