Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Psikolog’ destekli kurtarma operasyonu

  Hürriyet Haber
  21 Ekim 2005 - 10:07Son Güncelleme : 21 Ekim 2005 - 10:07

  Ankara polisi, dün sabaha karşı yaptığı bir operasyonla 15 gün önce kaçırılan 14 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi E.Ş.’yi kurtardı. Çağdaş bir uygulamaya imza atan polis, tecavüze uğrayan küçük kıza uzman bir psikoloğun desteğini sağladı.

  Psikolog, küçük kızdan sonra ailesiyle de görüştü ve kızlarının başına gelenleri anlatıp ona nasıl davranmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

  Ankara Emniyeti Asayiş Müdürlüğü Büro Gasp Bürosu E.Ş.’nin Ovacık Köyü’nde bir gecekonduda tutulduğu ihbarını aldı. Polisler dün sabaha karşı bir gecekonduya operasyon düzenledi. Polisler, küçük E.Ş.’yi yarı baygın halde buldular. E.Ş., kendisini kurtaran polislere sarılarak ağlarken, evde bulunan eski bir sabıkalı gözaltına alındı. E.Ş., ilk ifadesinde okulunun önünden ismini bilmediği bir kişi tarafından kaçırıldığını anlattı ve iki hafta boyunca tecavüze uğradığını söyledi. E.Ş., ifadesinin ardından Adli Tıp Kurumu’na götürerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ailesine teslim edilmeden önce psikologların gözetimine alındı. Bu arada kızın tecavüze uğradığı da aileye psikologlar tarafından açıklandı. Aile üyelerine ayrıca bu zor dönemde kızlarına nasıl davranmaları gerektiği konusunda da bilgi verildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı