« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PSG'nin sonraki hedefi yeni Messi

Paris Saint Germain’in Katarlı sahibi Nasır el-Khelaifi, en büyük hayalinin gıpta edilecek bir takım yaratmak olduğunu söyledi.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Büyük rüyalarını para demetleriyle süslemeye çalışan ve kulübü satın aldığından bu yana 212 milyon Pound harcayan Khelaifi’nin tüm dünyaya basit bir mesajı var, “en iyi olmak için bir ekip kuruyoruz”

Göreve ilk geldiğinde, Arsene Wenger ve David Beckham’ı almak için çok uğraştığını söyleyen Katarlı iş adamı, “Ancelotti’nin bize gelmesi büyük bir şanstı. Özellikle Şampiyonlar Liginde büyük işler yapmak için dünyanın en iyi teknik adamlarından biriyle çalışmak zorundaydık. Pastore, Zlatan ve Thiago Silva gibi oyuncularla da bu kadroyu güçlendirdik. Her şey bir araya geldiğinde ilk maçımızı 4–1 kazandığımız gibi muhteşem gecelerden birine imza atmış olduk. Bu sadece ilk adımımızdı” ifadelerini kullanırken, hedeflerinin ne kadar yüksek olduğunu da gözler önüne serdi.

Büyük oyuncularla sözleşmeler yapmaya devam edeceklerine de değinen, “büyük hedefleriniz ve inançlarınız varsa en iyilerle yola çıkmak zorundasınız. Biz de bunu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.Finansal Fair Play sistemini de kendi sistemleriyle çözdüklerini açıklayan Khelaifi, kendi kuracağı yeni bir şirket üzerinden PSG’ye sponsor olarak 4 yılda 400 milyon Euro para aktaracağını söyledi.

Kulübün gençlik akademisine de büyük önem veren ve Paris'te "sonraki Messi”yi bulmaya kararlı olan Khelaifi’nin yatırım stratejileri, 20 milyonluk şehirde eşsiz PSG’yi yaratma arzusu kısa sürede meyvelerini vereceğe benziyor.

2022 Dünya Kupası ev sahipliği yapması için seçilmiş olan ülkesi Katar’a gururla gitmek isteyen başarılı iş adamı o sürece kadar PSG’yi dünyanın en büyüğü haline getirmek istiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz