« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PSG'nin derdi ırkçılık

Fransa 1. Futbol Ligi takımlarından Paris St Germain'in(PSG) kaptanı Jose Pierre-Fanfan, kulübün önündeki en büyük problemin yaşanan ırkçılık olayları olduğunu söyledi. Pierre-Fanfan, hafta sonu oynadıkları ve 2-0 kaybettikleri Lens maçında taraftarların, zenci futbolculara yönelik ırkçı davranışlarının endişe verici olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz pazar günü Parc des Princes Stadı'nda oynanan RC Lens maçını  2-0 kaybeden PSC, 52 puanla Lton'un liderliğinde süren Franda 1. Futbol Ligi'nde oynadığı 25 maçta topladığı 30 puanla 12. sırada bulunuyor.

Günlük yayın yapan spor gazetesi L'Equipe Gazetesine açıklamalarda bulunan Pierre-Fanfan, "T&abiki aldığımız sonuçları değerlendiriyoruz ancak burada(Parc des Princes) yaşanan bazı olayların sürmesine izin verilemez" dedi.

Tribünde açılan bir bayrakla -Beyazlar buraya gelin!-('Come on whites!') aynı anda Marsilyalıların şarkı söylemeye başladığına dikkat çeken Pierre-Fanfan, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kadrosunda başta Bernard Mendy ve Kamerun'lu Modeste M'Bami gibi bir çok siyahi futbolcu bulunduran PSG'nin bir kısım taraftarları bu oyuncuların takımda bulunmamasını istiyor. Zenci futbolculara yönelik ırkçı tezahüratlarda bulunan bu grup, siyahi taraftarları da bulundukları tribüne almıyor.

Hafta sonunda PSG'li taraftarlar, ırkçı davranışlara karşı protesto amacıyla siyah giysilerla maça gelmişlerdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz