Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Provokatör arayan buraya baksın

  btuna@hurriyet.com.tr
  07 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 03:38

  Provokatör arayan buraya baksın. Hükümete sesini duyurmak için sokağa çıkan gencecik insanları, polis şiddetinden kaçıp sığındıkları, yaralarını sardıkları camide ‘grup seks’ yapmakla itham eden habervaktim.com yazarı Mustafa Durdu için sadece provokatör demem nezakettendir.

  Habervaktim.com yazarı Mustafa Durdu bugün “Bunlar CIA’nın Çocukları” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Son 10 gündür ülkenin her köşesinde didik didik provokatör, aşırı uç arayanların fazla bakınmasına gerek yok. Beyefendi elinde neon tabelayla Taksim Meydanı’na çıksa daha az haykırabilirdi ‘ben provokatörüm’ diye.

  Provokatör arayan buraya baksın Provokatör arayan buraya baksın Provokatör arayan buraya baksın
  Çarşı'dan o camiye kandil ziyareti İmam’dan iddialara cevap Bezmi Alem Valide Sultan Camisi revire döndü

  Neresinden tutsanız elinizde kalacak yazı boyunca Mustafa Durdu, baştan sona okuyucusuna altın tepside öfke, nefret, kin servis ediyor. Üstelik hiç çekinmeden olup biteni çarpıtarak, dezenformasyona başvurarak.

  Gezi Parkı eylemcileri ısrarla kendilerini tanımlayacak bir şemsiye, sınıf, parti istemediğinin altını kalın kalın çizerken, Gezi Parkı’na bugün konser vermeye gidecek sanatçılarla dahi arasına mesafe koyarken, beyefendi hemen tarifini yapıvermiş kitlenin: Kemalistler, Apocular, Amerikancılar, BDP’liler, CHP’liler ile saftirik ve zındık Antikapitalist Müslümanlar...

  Provokatör arayan buraya baksın

  habervaktim yazarı Mustafa Durdu

  Saftirik-zındıklarla 2 saat geçirdim dün akşam meydanda. “Böyle yerlerde dua edilmez diyenler var. Ön yargılar çürüyüp yok olacak. Sarhoş olsun anlaşırız, yeter ki kalleş olmasın” diyen bu insanlar bana saftirik ya da zındık değil, açık fikirli, kapsayıcı, kucaklayıcı, hoşgörülü, barışçı göründüler.

  “Türkiye’nin yüzde 0,1’i AKP‘yi devirmek ve intikam almak için bir araya geldi” demiş Durdu yazısında. Karşısındaki kitleyi küçümsemesi, olan biteni idrak edemediğinden değil, öfke ve kininden olsa gerek.

  38 kişi gözaltına alındı önceki dün, Twitter’da halkı isyana teşvik etmekten ve provokasyon yapmaktan. Çoğu 17-18 yaşında, eylem için sokağa çıkan gençlerin yazışmalarıydı. Yakalım, yıkalım, boğalım diyen yoktu. Nerede buluşacaklarını, internete hangi wi-fi’den bağlanacaklarını, nerede polis müdahalesi olduğunu yazmışlardı mesajlarında.

  Bir de Mustafa Durdu’nun basın yoluyla kustuğu fikirlerine bakalım:

  * Bunlar, Reyhanlı’daki patlamaya da çok sevindiler. Bunların en büyük beklentisi ülkede kaos çıkması, iç savaş çıkması, ABD’nin Türkiye’yi işgal etmesidir.

  * Bir kısım eylemci necis ayakları ve cünüp bedenleri ile Dolmabahçe’deki camiyi, ABD’nin kâfir askerleri gibi kirlettiler, yağmaladılar.

  * Cami içinde içkilerini zıkkımlandılar.

  * Camide grup seks bile yapmış olabilirler.
  * Biz onların dinine girmedikçe onlar bizden asla razı olmayacaklar. Biz onların taptıklarına tapmadıkça bize hep düşman olacaklar.

  * Siz istediğiniz kadar onların mabet-i kebiri anıtkabire saygı duyun onlar bizim mabetlerimize saygı duymayacaklar. Siz istediğiniz kadar onların taptıkları heykellere saygı duyun, onlar şeriata saygı duymayacaklar. Şunu herkes beynine işlesin! Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur.

  * Biz Müslümanlar kutsal davayı unuttuk, İslâm için kılımızı bile kıpırdatmaz olduk. Demokrasiden, seçimlerden medet umar olduk. Demokrasi ile İslâm’ın geleceğini zannettik. Oysa demokrasi insanları saptıran beşerî bir din, helvadan bir puttu.

  Bu mudur Müslümanlık, bu mudur insanlık? Canını kurtarmak için bir ibadethaneye sığınmış gencecik insanları deli saçması eylemlerle itham ederken hiç mi yüzün kızarmaz Mustafa Durdu?

  İhbarsa ihbar. Mustafa Durdu, halkı kine, nefrete, şiddete davet eden bir provokatördür.

  GEZİ PARKI’NDA KANDİL DUASI

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı