Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Provakasyonlara dikkat

Bursaspor Taraftarlar Birliği, son günlerde yerel medya unsurları arasında alevlenen bazı tartışmalar ve Eskişehir deplasmanına dair bir açıklamada bulundu.

Emre KOŞAK/BURSA,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Taraftarlar, "Kulübün ceza almasının önüne geçilmesi için provakasyonlara dikkat etmeliyiz" dedi.

Bursaspor'un Pazar günü deplasmanda oynayacağı Eskişehirspor karşılaşması öncesi yeşil beyazlı taraftarlar da bir araya gelerek kararlar aldı. Bursasporlu fanatiklerin oluşturduğu 'Bursaspor Taraftarlar Birliği' ligin ilk yarısında Bursa'da yaşanan olaylar nedeniyle, Eskişehirspor taraftarının bir kesiminin bilinçli ve organize biçimde tribünleri germeye çalışabileceğini ifade etti. Yapılan açıklamada, bu sezon da şampiyonluk yolunda ilerleyen Bursaspor'un, yine tıpkı geçen sezonki gibi, taraftarının sadece desteğine değil, sağduyusuna da ihtiyacı olduğu vurgulanırken, herhangi bir olay yaşanmaması ve kulübün ceza almasının önüne geçilmesi için taraftarların provakasyona gelmemesinin önemi dile getirildi.

"KAVGANIZA BURSASPOR'U ALET ETMEYİN"

Bursa'daki bazı yerel medya unsurlarının tavrına ve yanlı haberlerine dikkati çeken Bursaspor Taraftarlar Birliği, "Yerel medya unsurları da dahil olmak üzere hiçkimsenin, çıkar kavgalarını Bursaspor üzerinden yürütmemesi gerekiyor. Ettiği takdirde gereken tepkilerin, geçmişte olduğu gibi bugün de en sert biçimde verilecektir" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz