Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Protokol imzalandı

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ilçelerdeki 4 spor tesisinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne devri için protokol imzaladı.

Uğur MART / NİĞDE,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Niğde Valisi Alim Barut'u makamında ziyaret ederek kentin sorunları hakkında bilgi alan Bakan Özak, "Türkiye'de profesyonel liglerde takımı olmayan illere özel bir uygulamayla birer takım çıkartma şansı verilebilir mi?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Futbol Federasyonu özerk. Diğer federasyonlara para katkımız olurken onlara ancak saha yaparak, yasalarla, sponsorlarla destek verebiliyoruz. Böyle bir yaptırımız bizim olmayabilir. Ancak Niğde'de böyle bir irade varsa gerçekten futbolla ilgili varsa bu alt yapıyla ilgilidir. Bu sorunu oradan değil de buradan bu iradeyi koyup ondan sonrada destek istemek lazım. İllerin kendi çabalarıyla profesyonel liglere takım çıkartması gerekiyor. Federasyonun da böyle bir düşüncesi olur mu olmaz mı, bunu bilemiyorum."

Bakan Özak, "Trabzonspor'da başkanlık yapmak mı, yoksa bakanlık mı zor" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Orada da burada da insana hizmet ediyorsunuz. Orada belli bir kitleye, burada tüm ülkeye hatta uluslararası boyutta hizmet ediyorsunuz. İki tarafından zorlukları farklı ama burada daha büyük bir topluluğa ve daha büyük bir sorumluluğa hitap ediyorsunuz. O bakımdan kıyaslamayı artık siz yapın."

Bakan Özak, daha sonra yapımı süren Olimpik Yüzme Havuzu inşaatında incelemelerde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz