Ege Haberleri

  Protez bacaklı sürücü

  Hürriyet Haber
  27.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Boğaziçi semtinde uygulama yapan trafik ekipleri tarafından yakalanan protez bacaklı otomobil sürücüsü Candan Deliabo, usta sürücü olduğunu iddia ederek kendini savundu.

  DÜN saat 03.00 sıralarında Boğaziçi Caddesi'nde uygulama yapan trafik ekipleri, 35 CBD 81 plakalı otomobili durdurdu. Otomobilde koltuk değneklerini farkeden polisler, sürücü Candan Deliabo'nın bir ayağının protez olduğunu gördü. Sürücü 32 yaşındaki Deliabo 12 yıl önce aldığı ehliyetini de evde unuttuğunu iddia etti. Sürücü, karakolda gazetecileri karşısında görünce sinirlendi.

  Canavar değilim

  ESHOT Araç Kontrol Bölümünde çalışan Deliabo, ‘‘8 yıl önce geçirdiğim bir kazada sol ayağımı kaybettim. Protez bacak taktırıp, araç sürmeye başladım. Yetkililer sadece ticari araç kullanamayacağımı söyledi. Zaten çok da rahat araba sürebiliyorum. Ben bir trafik canavarı değilim. Gidin gerçek canavarları bulun’’ diyerek kendini savundu.

  DELİABO'nun aracını trafikten men eden ve ehliyetine el koyan polis, protez bacaklı sürücülerin yalnızca özel donanımlı araç kullanabileceğini, el konulan araçta böyle bir durumun olmadığını belirtti. Alkolsüz çıkan Deliabo, ‘‘Ayağımın bana hiç bir zararı yok. Bırakın yürümeyi, dans bile ederim’’ demesine rağmen mahkemeye sevkedilmekten kurtulamadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı