« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Protestoya saygı gösterdik

Altay-Diyarbakır maçında misafir takım oyuncularının 30 saniyelik oturma eylemine saygı gösterdiklerini belirten İzmir ekibinin başkanı, “işin içinde iyi niyet durumu var” dedi.

Ulaş SAĞ/(DHA)
SON GÜNCELLEME

BANK Asya 1. Ligi’nde 20. haftanın kapanış maçı olan Altay-Diyarbakırspor randevusu, konuk takım futbolcularının karşılaşmanın başında yaptıkları 30 saniyelik oturma eylemiyle gündeme damgasını vururken, İzmir temsilcisinin de bu protestoya saygı gösterip kendi sahasında top çevirmesi alkış topladı.
Küme düşme hattına yakın olan, altı haftadır maç kazanamayan Altaylı futbolcuların, protestoyu fırsata çevirmemesi spor kamuoyunda Fair-Play ödülüne layık bir davranış olarak değerlendirildi.
Başkan Ahmet Taşpınar, müsabakadan önce Diyarbakırlı futbolcuların yapmayı düşündükleri oturma eylemini kendi oyuncularına ilettiğini belirterek, “Olay bize intikal edince gözlemci Yavuz Karaozan ile temsilciler Mehmet Bağrıaçık ve Fahreddin Selçuk’a durumu anlattık. Hakem Mürvet Sezer’e de bilgi verildi.
Sonuçta işin içinde bir iyi niyet durumu var. Teknik kadro ve futbolcularımız, 30 saniye gibi kısa sürecek bir protestoda meslektaşlarına saygı gösterip atak yapmak yerine top dolaştırmayı tercih etti” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz