« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Protesto mu ettiler

Türkiye Futbol Federasyonu, Almanya ile oynadığımız tarihi maç için ne gerekiyorsa yaptı. Bu sezon uygulamaya konulan kadın ve 16 yaş altı çocuklara bedava bilet uygulamasının yanı sıra çeşitli etkinliklerle bu tarihi maçı cazip hale getirmek için çaba harcandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gerek yurt içi gerekse yurt dışında oynanan milli maçlara kulüp başkanları ve yöneticilerini davet etmeyi alışkanlık haline getiren TFF, dünkü karşılaşma için de aynı uygulamaya gitti. Profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerin başkan ve yöneticilerini Türk Telekom Arena’daki karşılaşmaya davet eden Türkiye Futbol Federasyonu’nun çağrısına uyanların sayısı bir elin parmakları kadar bile değildi.

Süper Lig’de yalnızca Trabzonspor

TFF’nin davetine Süper Lig kulüpleri içerisinde yalnızca Trabzonspor uyarken, bordo mavililer başkanları Sadri Şener ve yönetici Nevzat Şakar’la bu davete icabet etti. Aynı şekilde Bank Asya ve alt liglerdeki kulüplerin başkanlarının da tribünlerde yeterince yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Diğer liglerde de ilgi yoktu

Bank Asya Birinci Lig takımlarından Adanaspor’un başkanı Bayram Akgül, Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hilmi Öksüz’ün yanı sıra, Spor Toto 3.Lig temsilcisi Beylerbeyi’nin başkanı Mustafa Yazıcı, karşılaşmayı bir arada izledi. Diğer kulüp başkanlarının milli maça gelmemeleri, “Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nu protesto mu ettiler?” sorusunu da beraberinde getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz