Gündem Haberleri

  Prostat kanserini yendim cilt kanseri bir şey değil

  Kaan KAYA/DHA
  22.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tempo’da Erdal İpekeşen’in yazdığı ‘Kenan Evren cilt kanseri’ haberini Evren doğruladı. Cilt kanseri olduğuna dair haberleri doğrulayan Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, hastalığının 2.5 yıl önce ortaya çıktığını söyledi. Evren, ‘Bundan 12 yıl önce prostat kanseri geçirdim. Esas mühim olan oydu. Cilt kanseri bir şey değil’ dedi.

  Tempo dergisi yazarlarından Erdal İpekeşen’in köşesinde duyurduğu Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in cilt kanseri olduğuna dair haberleri Evren doğruladı. Marmaris, Armutalan’daki evinde sorularımızı yanıtlayan Evren, hastalığının 2.5 yıl önce ortaya çıktığını belirtti.

  Sol kulağımın üst kısmının zaman zaman kabuk bağlayıp bir süre sonra düştüğünü anlatan Evren, ‘Önce pek fazla üzerinde durmadım, fakat yastığımda kan izleri görmeye başlayınca GATA’ya giderek kontrol etmeleri istedim’ dedi.

  Şu anda hiç bir şeyi olmadığını, sağlığım gayet iyi olduğunu anlatan Evren, 1993 yılında prostat kanseri olduğunu ve bu hastalığı yendiğini anımsattı. Evren, ‘Bundan 12 yıl önce prostat kanseri geçirdim. Esas mühim olan oydu. Cilt kanseri bir şey değil. O nedenle fazla aldırış ettiğim yok. Herhalde cilt kanserinden kimse ölmez ama biraz uğraştırıyor’ dedi.

  Doktorların güneşe şapkasız çıkmaması konusunda uyardıklarını anlatan Kenan Evren, ‘İlk operasyon sonrasında güneşe çıkarken hep kenarlı şapka giydim. Zamanla unutunca bu sene şapka takmadım. Şimdi doktorlar şapkasız güneşe çıkmamam için yeniden tembih ettiler’ diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı