« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Prost patronluğu beceremedi

Borçlarını ödeyemeyen Prost Takımı mahkemelik oldu. Fransa'nın Versailles kenti mahkemesi, 4 kez Formula 1 şampiyonu olarak, Formula 1'in unutulmazları arasına giren ünlü pilotun takımının mali işlerini kontrol etmek üzere bir kayyum atanmasını kararlaştırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alain Prost, pistlerdeki başarısını takım sahipliğinde de devam ettirmeyi amaçlıyordu; ancak olmadı.

Prost Grand Prix Takımı kuran ünlü pilot, L'Equipe gazetesine verdiği demeçte, 19.1 milyon İngiliz Sterlin borcu olduğunu belirtti ve borçlarının tasfiyesi için Ferrari şirketi ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Mahkeme yargıcı Franck Michel borçlarını ödeyemeyen Prost Takımı'nın tüm mali işlerinin bir kayyum tarafından 6 ay süreyle kontrol edileceğini duyurdu.

Prost, son 3 sezondur  Formula 1'de kayda değer bir başarı elde edemezken, bu sezon yer aldığı 17 yarışta sadece 4 puan alabilmişti.

Sezona Fransız Jean Alesi ve Arjantinli Gaston Mazzacane ile başlayan Prost, 4 yarış sonra  performansını beğenmediği Mazzacane'nin yerine  Brezilyalı Luciano Burti'yi aldı.

Bu transferin ardından Jean Alesi, Agustos ayında Prost'tan ayrılıp, Jordan Takımı'na gidince, bu kez  Heinz-Harald Frentzen, Fransız pilotun yerini aldı.

Burti, Belçika'nın Spa Pisti'nde ciddi bir kaza geçirince yerine Çek Tomas Enge geçti.

Prost, en iyi derecesini, yeni adıyla yer aldığı Formula 1'deki ilk sezonu olan 1997'de 6. olup 21 puanla gerçekleştirmişti. 1998'de dokuzuncu, 1999'da  yedinci olan Prost geçen yıl da 11. olmuştu.

Formula 1 kariyerinde 4 şampiyonluğu bulanan Alain Prost, takımı Fransız rugby yıldızı Guy Ligier'den satın almıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz