« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Prosedürler tamamlandı

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Bugsaşspor'un kulüp başkanı Abdulkadir Dişçi, “Polatlı BUGSAŞ Spor ismi ile ligde mücadele etmemiz için prosedürler tamamlandı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yönetim kurulu toplantısını bekliyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dişçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezona “Polatlı BUGSAŞ Spor” ismiyle girmek istediklerini belirterek, “Belgelerimizi hazırlayarak TFF'ye sunduk. Sayın Yıldırım Demirören başkanlığındaki toplantıdan çıkacak kararı bekliyoruz. Hiç bir sorun gözükmüyor. 2012-2013 sezonunda Polatlı BUGSAŞ Spor olarak mücadele edeceğimize inanıyoruz. Prosedür olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Biz sadece resmi açıklamayı bekliyoruz” diye konuştu.

“Polatlı Şehir Stadı, yeni sezona yetişmeyebilir”

Polatlı Şehir Stadı'nda profesyonel lig maçının en son 20 yıl önce oynandığını ifade eden Dişçi, şöyle konuştu: “Stat, halen 2. lig kriterlerine uygun değil. Soyunma odaları, tribün ve zeminin bakıma alınması gerekiyor. 16 Ağustos'ta yetkililer denetim için gelecek. Stat yeni sezona yetişmeyebilir. B planı olarak Yenikent ASAŞ Stadı'nı düşünüyoruz. 'Yenikent ASAŞ' süper lig maçlarına ev sahipliği yapmış bir stat. Sonuç olarak, Polatlı BUGSAŞ Spor olarak lige katılacağız. Polatlı halkının önünde, onların desteğini alarak bu ligde mücadele etmek istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz