« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Projenin ruhunu anladılar"

Bayan Milli Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta, 1998-1999 doğumlu yıldız adaylarının yaptığı kampın çok faydalı geçtiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bu yaş grubundaki ilk kampa başlarken hedeflerinin oyuncuların bireysel gelişimlerine odaklanmak olduğunu kaydeden antrenör Motta, “Bu nedenle bu yaş grubunu çalıştıranların voleybol antrenöründen çok voleybol öğretmeni olmaları gerektiği üstünde durduk” dedi.

Kampta parmak pas, manşet pas, alttan servis ve smaçta, oyuncular ve antrenörler için takip edilecek bir model ve metodolojiyi oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Motta, geri bildirim verilmesi gereken konular, iyi oynamak için gereken parametrelere ilişkin bilgi paylaşımında da bulunduklarını kaydetti.

Temmuz ayında yapılacak kampta bu çalışma yöntemiyle ne kadar geliştiklerini değerlendireceklerini söyleyen Motta, şunları söyledi:
“Kampa katılamayan aynı yaş grubundaki diğer sporcuları değerlendirmek için Temmuzda bir kamp daha düzenleyerek, onların gelişimlerini takip edeceğiz. En önemli konu, sporcular ve kulüp antrenörleri projenin ruhunu anladılar. Oyuncuların gelişimine katkı sağlamak için kulüp ve milli takım antrenörlerinin işbirliğinin üst seviyede olması gerekir. Biz de yılın ilk kampında çok olumlu adımlar attık.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler