« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Projede son aşama

Judo Federasyonu, uzun zamandır üzerinde çalıştığı, “Bir Çocuk Bir Gelecek” projesi'nde son aşamaya geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Federasyon Başkanı Fatih Uysal, sporda başarıyı elde edebilmek için uzun vadeli projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, “Bir Çocuk Bir Gelecek Projesi'ni hayata geçirmek için yaptığımız çalışmaların sonuna geldik. Çocuklarımız kötü alışkanlıklarını ve yoksulluğu sporla yenecekler. Projedeki hedef grubumuz, ilköğretim çağındaki Sosyal Hİzmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda (SHÇEK) barınan çocuklar ile sokaklarda çalışan, suç işleme eğilimli ve madde bağımlısı çocuklar. Proje ile her ilden 300 çocuğumuzu spora kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Proje ile özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerin yoksul ve yardıma muhtaç bölgelerini irdelemek istediklerini vurgulayan Uysal, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde bulunduklarını söyledi. Amaçlarının çocuklarda fiziksel, ruhsal, sosyal ve duygusal gelişimlerini tamamlarına yardımcı olmak olduğunu ifade eden Uysal, şöyle devam etti:

“Bu çocuklarımızı uzman çalıştırıcılar eşliğinde yetiştireceğiz. Çocukların milli ve manevi duygularını geliştirerek vatan ve bayrak sevisini kazanmalarını sağlayacağız. Onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp topluma faydalı, sağlıklı bireyler olarak yetiştireceğiz. Proje ile çocuklarımız daha sosyalleşecek ve çevreyle uyumlu, topluma faydalı bireyler haline gelecek.”

Fatih Uysal, aralarında Mardin, Van, Şanlıurfa, Bitlis, Siirt gibi iller başta olmak üzere şu ana kadar 37 il ile temas kurduklarını ilk etapta 19 ilden bin 140 çocuğu projeye dahil ettiklerini dile getirdi.

Uysal, projeye dahil edilen çocuklara tatami, judogi, tişört, eşofman, ayakkabı, çanta, şort ve çorap olmak üzere 2050 parça malzeme dağıtımı yapacaklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz