Ege Haberleri

  Proje sizden hibe AB’den

  Latif SANSÜR / KUŞADASI, (DHA)
  30.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜNEY Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile Avrupa Birliği (AB) uzmanları Kuşadası’ndaki girişimcilere ‘GEKA Destekleri & AB Hibeleri’ konusunu anlattı.

  Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından projelere verilen faizsiz krediler, doğrudan finansman veya teknik destekleryle AB tarafından sağlanan fonlara nasıl ulaşılacağı, hangi sektörlerin desteklendiği, başvuruların nereye, ne zaman ve hangi kuruma yapılacağı, ne kadar hibe alınabileceği konularda bilgi verildi.
  Ticaret Odası Salonu’ndaki toplantıda GEKA Aydın Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Yeliz Sarıbaş, Kuşadası için turizmin 12 aya yayılması ile tarımsal yatırımlar ve işletmelerin geliştirilmesi için yüzde 50 oranında karşılıksız hibe verildiğini söyledi. Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Mehmet Ömürbek de “Ülkemize verilen hibe miktarı her geçen yıl artıyor. Bunda ülkemizde parlak ve kaliteli projeler üretilmesi, iyi yönetilmesinin bunda önemli rol oynuyor” dedi.

  Konuşmacılar önümüzdeki aylarda yapılacak duyurular sonrası proje hazırlamak, hibe almak isteyenlerin GEKA ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı ile ilişki kurmalarını istedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı