Ege Haberleri

EGE

  Proje hazır

  İZMİR (DHA)
  14.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şemikler'de kapatılan hemzemin geçidin yerine yapacağı yaya altgeçidinin projelerini hazırladı.


  Projesi tamamlanma aşamasına gelen ve önümüzdeki süreçte yapım ihalesine çıkılacak olan alt geçit, mahalle halkının ulaşımını büyük ölçüde rahatlatacak ve merkezin daha da hareketlenmesini sağlayacak. Nisan ayında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Şemikler sakinleri ile bir araya gelmiş ve Şemikler'deki yol sorununa çözüm konusunda fikir alışverişinde bulunmuştu. Esnaf, muhtar, dernek temsilcileri gibi her kesimden vatandaşın katıldığı toplantının ardından Şemikler'e “yaya alt geçidi” yapılması konusunda görüş birliğine varılmıştı.
  Mahallelinin taleplerine göre Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projeye göre Erdoğan Akaya Sokağı, Merkez Camisi ve pazaryerinin önünden geçen 6418 Sokak'a bağlayacak şekilde yaya alt geçidi yapılacak. Yaklaşık 5 metre zemin altından yapılması öngörülen altgeçidin genişliği de 6 metre olacak. Altgeçit için 40 metrelik tünel yapılması öngörülen projede, kullanım başladıktan sonra ileride gelen talepler doğrultusunda araç geçişine uygun değişiklikler de yapılabilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı