Profumo: Yapı Kredi’de büyük gelecek var

Hürriyet Haber
15.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

Unicredit CEO’su Alessandro Profumo, Koç Grubu ile yaptıkları işbirliği neticesinde Yapı ve Kredi Bankası’nın Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olacağını söyledi. Dünyanın önde gelen filarmoni orkestralarından La Scala, Yapı Kredi’nin Koç Finansal Hizmetler ailesine katılması nedeniyle düzenlenen gecede bir kutlama konseri verdi. Koç Finansal Hizmetler’in hissedarı UniCredit’in CEO’su Profumo, ‘Yapı Kredi adına büyük bir gelecek görüyorum’ dedi.

Profumo, şunları söyledi: ‘Birlikte çalışmakta büyük fırsatlar olacağını gördük ve Türkiye’de faaliyet göstermeye, böyle bir ortaklığa girmeye karar verdik. Koç Grubu bu alanda zaten büyük. Bizim Koç Grubu ile girmiş olduğumuz bu işbirliği neticesinde Yapı ve Kredi Bankası Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olacak.’

ANALİZ EDİYORUZ:

Yapı ve Kredi Bankası’nın isminin devam edip etmeyeceği yönündeki soru üzerine Profumo, ‘Bütün farklı pozisyonlar analiz ediliyor şu anda. Bankanın gelecekteki başarısı için en iyi pozisyonların analizi yapılıyor. İsim konusu da bu sürecin sonunda netlik kazanacak’ dedi.

YAPI KREDİ MUTLULUĞU:

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere, Koç Holding, UniCredit ve Koç Finansal Hizmetler’in yöneticilerinin yanısıra iş ve ekonomi çevrelerinden davetliler katıldı. Konser öncesi birlikte açılış konuşması yapan Koç Holding CEO’su (CEO) Bülend Özaydınlı ve Profumo, Yapı Kredi’nin Koç Finansal Hizmetler ailesine katılmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı