« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Profesyonel olamadık'

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Teknik direktör Daum, ‘Milan 1-0 önde iken hep defans yaptı. Ama biz 1-1’i bulduktan sonra hep hücumu düşündük. İşte Milan ile aramızdaki fark buydu’ dedi.

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, Milan karşısında iyi oynadıklarını, ancak futbolcularının son dakikalarda profesyonelce hareket etmemesi yüzünden yenildiklerini söyledi. Son bölümde oyuncularının kendisini dinlemediğini öne süren Alman çalıştırıcı, ‘Bu sonuç benim dışımda gerçekleşti’ ifadesini kullandı. Daum, şöyle konuştu:

‘İyi futbol her zaman iyi sonuç getirecek diye bir şey yok. Oyun planımız 87. dakikaya kadar gayet güzel işledi. Fakat ondan sonra her şey alt üst oldu. Maçtaki atmosfer yüzünden oyunculara ulaşamadım. Bu kritik bölümde futbolcularım duygusal davrandı, profesyonelce hareket edemedi. Hepsi birden atağa kalktı. Milan’ın tuzağına düşüp, iki gol yedik. Milan, 1-0 önde iken bile defans yaptı. Ama biz 1-1’i bulduktan sonra hep atağı düşündük. İşte bizim yenilmemize neden olan buydu. Sonuçta Milan ile oynuyorsunuz.’

Çıkar beni hoca

FENERBAHÇE, Milan maçında çok önemli bir futbolcusunu sakat verdi. Sarı lacivertli ekibin Ganalı orta saha oyuncusu Stephen Appiah, karşılaşmanın ikinci yarısında geçirdiği sakatlık nedeniyle oyunu yarıda bıraktı.

İlk devrede başarılı bir futbol sergileyen Ganalı futbolcu, ikinci yarının ilk dakikalarında kasığından sakatlandı. Bu şekilde 3-4 dakika oyuna devam eden Appiah, ağrıları artınca, 53. dakikada Teknik Direktör Christoph Daum’a, ‘Çıkar beni’ diye işaret yaptı. Daum da bu oyuncuyu çıkarıp, yerine Kemal’i aldı. Appiah’ın pazar günkü Beşiktaş derbisinde oynayıp oynamayacağı bugün yapılacak kontrolden sonra belli olacak.


İtalyan terbiyesizliği

KARŞILAŞMANIN 87.dakikasında Kaka’nın galibiyet golünden sonra Milanlı seyirciler F.Bahçeli taraftarların bulunduğu tribüne meşaleler atmaya başladı. Sarı lacivertlilerin zor durumda kaldığı bu durumda hiçbir güvenlik kuvvetinin İtalyanları durdurmaya yanaşmaması dikkat çekti. Bu taşkınlıklar karşısında UEFA’nın Milan Kulübü’ne para cezası vermesi bekleniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz