KIRKLARELİ HABERLERİ BABAESKİ HABERLERİ

Profesyonel mankenleri aratmadılar

DHA
10.03.2018 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

BABAESKİ(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ'nin Babaeski İlçesi Halk Eğitim Müdürlüğü'nün, 'Giyim üretim teknolojisi kadın üst giysileri dikimi' alanında açtığı kurslarda dikilen kıyafetler, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında defile ile sunuldu. Kadınlar, defilede giysileri sunarken profesyonel manketleri aratmadı.

Babaeski Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonu'nda gerçekleştirlen 'Dünya Kadınlar Günü' defilesine, Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Zehra Topuz, giyim üretim teknolojisi kurs öğretmenleri Fatma Nemli, Sinem Çakmak, Şeyda Sırtalan, Sevda Hatip, Gülcihan Kılınç, Sevda Aktaş ve kursiyer öğrenciler katıldı. Defilede kadınlar, yöresel giysilerin de yer aldığı kıyafetleri büyük bir ustalıkla sunarken, beğeni topladı.

Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Zehra Topuz, 8 Mart, Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde salonları dolu olması nedeniyle defilelerini bugüne erlemek zorunda kaldıklarını belirterek, kadınların gününü bir kez daha kutladı. Topuz, kadınların uğradıkları şiddete değinerek, "Bütün bu mücadele ve kazanımlara rağmen kadınlara yönelik baskı, şiddet gibi haksızlıklar hala devam etmektedir. Kadınların yürüttükleri mücadelede kadınları dünyanın her tarafında 100 yıl önce olduğu gibi daha iyi yaşamak ve çalışma koşulları elde edebilmeleri için mücadeleleri devam etmektedir. Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. İnsanlar arasında var olan güzel duygular, hisler özellikle sevgi ve şefkat günümüz hayatında yer bulmaktadır" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Babaeski haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Babaeski haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Profesyonel mankenleri aratmadılar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı