ADANA HABERLERİ

Prof. Serin, sanayicilere Ar-Ge paketini anlattı

DHA
28.04.2016 - 13:08Son Güncelleme : 28.04.2016 - 13:09
DHA

BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Ar-Ge Reform Paketi, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) sanayicilere tanıtıldı. AOSB Başkanlığı Seyhan Salonu’nda, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil’in katılımıyla gerçekleştirilen seminerde, Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Prof. Dr. Selahattin Serin tarafından sanayicilere, Ar-Ge Reform Paketi hakkında bilgi verildi.

Türkiye'nin geleceğinde Ar-Ge, tasarım ve yenilikçi üretimin önemine dikkat çeken Serin, "Ülkemizin geleceği, insana ve insanla var olan bilim ve teknolojiye yatırım yapan, bunların ticarileşmesine ortam hazırlayan, bilgi tabanlı bir ekonomi üzerine inşa edilecektir" dedi. Kalkınma stratejisinin özünü daha donanımlı, daha yenilikçi ve girişimci, bilgi üreten ve bunu yüksek katma değere dönüştüren insanların ve işletmelerin oluşturacağını anlatan Serin, "Önümüzdeki dönemde imalat sanayinde yenilikçi ve yüksek teknolojili sektörlere dayalı dönüşümü gerçekleştirmek, girişimcilik kapasitemizi güçlendirmek ve nitelikli istihdam altyapımızı oluşturmak önceliğimiz olacaktır" diye konuştu. Teknolojiye yatırımın, geleceğe yatırım olduğunun altını çizen Prof. Dr. Selahattin Serin, Ar-Ge Reform Paketi'nin amaçlarını hakkında şunları söyledi:

"Bu paketin amacı tasarım faaliyetlerini desteklemek, Ar-Ge yatırımlarını özendirmek, nitelikli üretim yapısına geçilmesini sağlamak, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesini sağlamak, Ar-Ge personelinin niteliğini ve istihdamını artırmak, Ar-Ge faaliyetlerini ticarileştirmek; teknoloji şirketlerini ortaya çıkarmak ve desteklemek, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve kurumsallaştırmak, Ar- Ge ve yenilik desteklerinin etkin koordinasyonunu sağlamak ve ekosistemi güçlendirmek."

Seri, paketle, tasarım merkezlerinin Ar-Ge merkezlerine sağlanan destek ve muafiyetlerden yararlandırılmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

ADANA,(DHA)

(28.4.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Prof. Serin, sanayicilere Ar-Ge paketini anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Serin, sanayicilere Ar-Ge paketini anlattı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı