ZONGULDAK HABERLERİ

Prof. Dr. Öğün, Bilim, Tarih Ve Felsefe Yaklaşımıyla “Politik Kültür”ü Anlattı

IHA
16.10.2015 - 17:05Son Güncelleme :

SÜLEYMAN SEYFİ ÖĞÜN, BEÜ'DE KONFERANS VERDİ

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi siyaset bilimi alanında önde gelen isimlerden Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün’ü ağırladı. Öğün, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda “Politik Kültür” başlıklı bir konferans verdi.
Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, konferansı öncesinde Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret etti. Öğün, Zonguldak’a davet edilmesi dolayısıyla büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsünün doğal güzelliklerinin ve genel mimarisinin tam bir akademik ortamı yansıttığını söyledi. Üniversitenin bilimsel ve akademik çalışmaların yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile de dikkat çektiğini söyleyen Öğün, Rektör Özer’i ile bir süre sohbet etti.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer de Prof. Dr. Öğün’ü Bülent Ecevit Üniversitesinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Özer, Farabi Kampüsünün Greenmetric sıralamasında Türkiye birincisi olduğunu, doğal dokuyu bozmadan ihtiyaçlara göre yeni binaların inşasını sürdürdüklerini söyledi. Üniversitenin tüm birimleri ile yükselecek çalışmalar gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirten Özer, son yıllarda ulusal ve uluslararası alanda gelişimin verilere de yansıdığını vurguladı.
Ziyaretin ardından Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda akademisyenler ve öğrencilerle bir araya gelen Öğün, konferansa konu olan Politik Kültür kavramını bilim tarihi ve bilim felsefesi açısından yaklaşımlarla anlattı. Prof. Dr. Öğün siyaset bilimi üzerine gerçekleştirdiği lisans öğrenimi sürecinde kendi hocalarının anlatılarından ve düşünürlerin siyaset ve kültür üzerine düşüncelerinden örnekler verdi.
Konferansın sonunda katılımcıların sorularını da yanıtlayan Öğün’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak tarafından bir plaket taktim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Prof. Dr. Öğün, Bilim, Tarih Ve Felsefe Yaklaşımıyla “Politik Kültür”ü Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Öğün, Bilim, Tarih Ve Felsefe Yaklaşımıyla “Politik Kültür”ü Anlattı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı