KOCAELİ HABERLERİ

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan:

AA / ŞAHİN OKTAY
24.01.2015 - 18:21Son Güncelleme :

- "Adeta Erbakan hocamıza vefa borcunu yerine getirmek istemelerinden dolayı Kocaeli'nden aday olmamı uzun süreden beri istiyorlar fakat henüz vermiş olduğumuz net bir karar yok, değerlendiriyoruz, müzakere ediyoruz" - "Bağımsız milletvekilliği adaylığımız söz konusu olsa bile bunun Saadet Partisi'ne ve onun savunduğu fikirlere aykırı bir hareket olarak algılanmaması lazım"

AA / ŞAHİN OKTAY

KOCAELİ (AA) - Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Adeta Erbakan hocamıza vefa borcunu yerine getirmek istemelerinden dolayı Kocaeli'nden aday olmamı uzun süreden beri istiyorlar fakat henüz vermiş olduğumuz net bir karar yok, değerlendiriyoruz, müzakere ediyoruz" dedi.

İzmit'te bir restoranda düzenlenen basın toplantısında konuşan Erbakan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın fikirlerini yaşatmak ve mazlumların sesi olabilmek için kurdukları vakıfta, başka partilerden de insanlar bulunduğunu, savundukları değerler etrafında bir araya gelindiği sürece kapılarını herkese açık tutacaklarını belirtti.

Vakıf çalışmaları kapsamında alanında uzman akademisyenlerin olduğu kadroların insanlığın sorunlarına çözüm üretecek araştırmalar yapacağını dile getiren Erbakan, ortaya koyacakları çözüm önerilerini bir teşkilat ağıyla düzenlenecek konferanslar ve sempozyumlarla milletin ayağına kadar götürmeyi planladıklarını anlattı.

Bağımsız milletvekili adaylığı konusunda başından beri en istekli yer olarak Kocaeli'ni gördüklerine dikkati çeken Erbakan, "Bu, şahsıma olan teveccühden ziyade rahmetli babama teveccühün ve güvenin sonucu. Adeta Erbakan hocamıza vefa borcunu yerine getirmek istemelerinden dolayı Kocaeli'nden aday olmamı uzun süreden beri istiyorlar fakat henüz vermiş olduğumuz net bir karar yok, değerlendiriyoruz, müzakere ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

- "Saadet Partisi'nin baraj problemi var"

Erbakan, savundukları temel değerlerin ülkede hakim olmasını önemsediklerini kaydederek, şöyle konuştu:

"Eğer bunların hayata geçirilmesi için başka çare olmazsa ve bizim de aktif olarak siyasetin içinde yer almamız gerekirse elbetteki görevden kaçmayız. Bağımsız milletvekilliği adaylığımız söz konusu olsa bile bunun Saadet Partisi'ne ve onun savunduğu fikirlere aykırı bir hareket olarak algılanmaması lazım. Tam tersine, Erbakan hocamızın savunduğu, bugün Saadet Partisi'nin de dile getirdiği fikirlerin TBMM'ye taşınabilmesi için yapılan bir çalışma olarak değerlendirilmesi lazım. Çünkü yıllardır insanlar Saadet Partisi'nin söylediklerine doğru dese bile maalesef partinin baraj problemi var. Dolayısıyla 'size oy versek bile oyumuz boşa gidecek' diyorlar. Bağımsız adaylık söz konusu olduğu zaman herhangi bir baraj problemi olmayacak ve insanlar daha rahat bir şekilde oy kullanabilecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan: haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı