MERSİN HABERLERİ

Prof. Dr. Kuyutar bilim yasalarını anlattı

DHA
26.04.2017 - 15:42Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu tarafından 23'üncü Kültür ve Spor Şenliği kapsamında 'Bilim ve Bilim Yasaları' konulu konferans düzenlendi.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’ndeki konferansa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fehmi Kuyurtar konuşmacı olarak katıldı. Prof. Kuyurtar, sunumunda bilim yönetimi ve bilimin evrensel yasalarını anlattı. Bilim yasalarını bilmeden yenilikçiliğin kavranmasının mümkün olmayacağını vurgulayan Kuyutar, "Tarihin hangi dönemine bakarsanız bakın hepsinde de en fazla bilgiyi üreten ve bunu yayan ülke daima en güçlü ülke konumundadır" dedi. Kuyurtar, evrendeki her şey birbirine bağlı olduğunu ve etkilendiğini ifade ederek, "Fizik kimyaya, kimya biyolojiye bağlıdır. Çünkü doğa, toplum ve insan bilinci bir bütündür ve birbirinden ayrılamazlar" diye konuştu

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Prof. Dr. Kuyutar bilim yasalarını anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Kuyutar bilim yasalarını anlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı