Gündem Haberleri

  Prof. Dr. Kurthan Fişek son yolculuğuna uğurlandı

  Murat Şahin
  19.09.2012 - 10:58 | Son Güncelleme:

  Sıfırcı Hoca diye tanınan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi ve Hürriyet Gazetesi’nin eski köşe yazarı Prof. Dr. Kurthan Fişek, son yolculuğuna uğurlandı.

  Prof. Dr. Kurthan Fişek’ in cenazesi, uzun yıllar görev yaptığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne getirildi. Fişek için üniversitede düzenlenen törende salon akademisyenler ve öğrencileriyle doldu.

  Yönetim Bilimleri Kürsü Başkanlığı yaptığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen törene akademik kariyer yapmış olduğu arkadaşları ve öğrencilerinin yanı sıra Ankara Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ve eski Spor Bakanlarından Fikret Ünlü de katıldı.

  ADINA YARIŞMA DÜZENLENECEK

   

  Yaptıkları kısa konuşmalarda Kurtan Hoca’yla yaşadıkları hatıralardan bahseden katılımcılar, ‘Kurtan Fişek’ adıyla gazetecilik, spor ve akademik alanda bir yarışmanın düzenlenmesi fikrini ortaya attı.

   

  Fişek ile ilgili özgür ruhlu ve ahlaklı bir insandı ortak görüşü vurgulandı.

  Fişek’in cenazesi törenin ardından cenaze namazı için Kocatepe Camii’ne götürüldü. Caminin avlusu sevenleri, öğrencileri, yakınları ve gazeteci dostlarıyla doldu.

  Cenazede Kurthan hocayı yakından tanıyanlar,  sürekli birbirlerine hocayla yaşadıkları anıları anlatıyorlar; Kurthan Hoca'nın hicivli sözlerini ve yaptığı esprileri  gülerek birbiriyle paylaştı.

  Kurthan hocanın tabutu siyasal bilgiler fakültesi bayrağına sarılı. Çok sayıda siyasiden, birlikten ve gazeteciler cemiyetinden çelenk ise Kocatepe Camii’nin avlusuna dağıtılmış.

  Prof. Dr. Kurthan Fişek son yolculuğuna uğurlandı SIFIRCI HOCA’YI KAYBETTİK

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı