ANTALYA HABERLERİ

Prof. Dr. Keleş Kent Konseyi'nin konuğu oldu

AA / Gülsem Adam
30.01.2015 - 17:22Son Güncelleme :

- Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Keleş: - "Sürdürülebilirlik kavramı aslında söz konusu enerji kaynaklarının, suyun, toprağın tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir"

AA / Gülsem Adam

ANTALYA (AA) - Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, "Sürdürülebilirlik kavramı aslında söz konu enerji kaynaklarının, suyun, toprağın tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir" dedi.

Antalya Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Kent Kültürü, Kent Kimliği ve Çevre Bilinci" konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Keleş, "kent kültürü" ve "kent kimliği" gibi kavramların gereği gibi korunması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini belirtti.

Günlük konuşma dilinde sıkça kullanılan "Sürdürülebilirlik" kavramının da öneminin altını çizen Prof. Dr. Keleş, "Sürdürülebilirlik kavramı aslında söz konusu enerji kaynaklarının, suyun, toprağın tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir" diye konuştu.

Keleş, insanların enerji, su, toprak gibi değerlerden yararlanmaları gerektiğini fakat bunları yaparken gelecek kuşakların da bu değerler üzerinde söz hakkına sahip olduğunun unutulmamasının önemli olduğunu vurguladı.

Sürdürülebilir gelişme ve kalkınmanın da tam anlamıyla gerçekleştirilemediğini vurgulayan Keleş, "Kullanma ve koruma dengesi diye bilinen denge büyük ölçüde, günümüzde kullanma lehine, koruma aleyhine bozulmuş ve sürekli de bozulma durumdadır. Bu tehlikeli gidişi göz önünde bulundurmak zorundayız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Prof. Dr. Keleş Kent Konseyi'nin konuğu oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Prof. Dr. Keleş Kent Konseyi'nin konuğu oldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı