Ege Haberleri

  Prof. Dr. Kaymakçı çiftçiler için aday

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  10.02.2011 - 20:52 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi’nde ve Türkiye’de tarımda yaşanan sorunlara dikkat çekmek için birçok etkinlik gerçekleştiren Çiftçi-Plat, üreticilerin de parlamentoda temsil edilmesi için milletvekili aday adayını belirledi.

  Efsun Lokantası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Çiftçi-Plat Dönem Sözcüsü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı, izmir Köy-Koop Birliği’yle birlikte yürüttükleri mücadelede tarım programı konusunda kendilerine en yakın partinin chp olduğunu, görüşlerini bu saflarda yansıtmak için genel seçimlerde izmir 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır’ın da katıldığı toplantıda tarımda uygulanan politikaları eleştiren Prof. Kaymakçı, “Biz çiftçiler tavır almak zorundayız. Tarıma da bu tavırla bakmalıyız. Bu yüzden daha bağımsız, ulusal bir tarım politikasını savunan bir siyasi parti olan chp’den vekil adayı olmak için çalışma başlattık” dedi.

  Denizli’den de Mehmet Varol

  Köy-Koop Denizli Birliği Başkanı Mehmet Varol da chp’den Denizli’de milletvekili aday adayı olduğunu söyledi, tarımın önemini parlamentoda da anlatmayı hedeflediklerini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı